کاتالیست آریزو

کاتالیست آریزو

 

در این مقاله سورنا کاتالیست قصد دارد از کاتالیست آریزو به شما اطلاعات مفیدی را ارائه دهد پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. مبدل های کاتالیزوری جزء کلیدی سیستم کنترل آلایندگی خودرو هستند که میزان آلودگی خروجی از لوله اگزوز را کاهش می دهند. آنها هیدروکربن ها، مونوکسید کربن و اکسیدهای نیتروژن – مواد بد – را به اکسیژن، نیتروژن و دی اکسید کربن تبدیل می کنند

 

 

مشکلات رایج مبدل های کاتالیزوری

کاتالیست آریزو

مشکلات کاتالیست آریزو نسبتاً متداول است و رفع آنها ممکن است پرهزینه باشد. در اینجا مشکلاتی وجود دارد که به احتمال زیاد رخ می دهد.

گرم شدن بیش از حد
مبدل‌های کاتالیزوری می‌توانند بیش از حد گرم شوند، زمانی که مقدار زیادی گاز نسوخته از اگزوز به دلیل شمع ناقص، نشتی دریچه اگزوز یا سایر مشکلات سیستم سوخت، از اگزوز عبور می‌کند. خرابی سنسور اکسیژن نیز می تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود. سنسورهای اکسیژن میزان اکسیژن موجود در اگزوز را کنترل می کنند و به کامپیوتر موتور می گویند که چگونه مخلوط هوا و سوخت را تنظیم کند. هنگامی که یک سنسور اکسیژن ارسال سیگنال را متوقف می کند، کامپیوتر گیج می شود و ممکن است مخلوط هوا و سوخت بیش از حد “غنی” شود، به این معنی که گاز زیادی در آن وجود دارد. گرمای بیش از حد می تواند به موتور آسیب برساند، عملکرد را کاهش دهد و معمولاً چراغ چک موتور را روشن می کند.

گرفتگی
مبدل‌های کاتالیزوری نیز می‌توانند به مرور زمان در اثر تجمع کربن مسدود شوند. روغن و مایع خنک کننده موتور همچنین می توانند مبدل کاتالیزوری را مسدود کرده و جریان گازهای خروجی اگزوز را محدود کنند. هنگامی که اگزوز مقدار گازهایی را که خارج می شوند محدود می کند، هوای کمتری می تواند وارد موتور شود و این باعث کاهش شتاب یا توقف می شود. یک “گربه” گرفتگی یا آسیب دیده ممکن است بوی تخم مرغ فاسد یا گوگرد بدهد و ممکن است گرمای بیش از حد زیر خودرو ایجاد کند.

آسیب خارجی
مبدل‌ها معمولاً از خطرات جاده‌ای دور می‌شوند، اما در برخی از وسایل نقلیه ممکن است توسط آوار آسیب ببینند.

 

 

 

اطلاعات مفید: خاک کاتالیزور چه ارزشی دارد؟

 

 

هزینه مبدل کاتالیزوری در کشورهای دیگر چقدر است؟

کاتالیست آریزو

کاتالیست آریزو یا خودروهای دیگر در قیمت مبدل کاتالیزوری می تواند از کمتر از 1000 دلار برای یک وسیله نقلیه معمولی تا 3000 دلار یا بیشتر برای برخی از وسایل نقلیه لوکس و خودروهای اسپرت گران قیمت متغیر باشد.

میانگین هزینه در محدوده 1800 تا 2000 دلار است. در بیشتر موارد، “گربه” جدید بیشتر هزینه را به خود اختصاص می دهد زیرا برداشتن گربه قدیمی فقط مستلزم باز کردن برخی از پیچ ها است. با این حال، این بهترین سناریو است.

زنگ زدگی می تواند حذف مبدل کاتالیزوری را بسیار دشوار کند. در برخی از وسایل نقلیه، دسترسی به “گربه” ممکن است سخت باشد یا ابتدا نیاز به برداشتن سایر قطعات داشته باشد که به هزینه نیروی کار می افزاید. و در برخی، مبدل جوش داده شده است، به کار بیشتر نیاز دارد – و پول بیشتری از جیب شما خارج می شود.

 

 

 

برای تعمیر کاتالیست آریزو و یا خودروی دیگر می توانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید

برقراری ارتباط:

09127744604

 

 

یک مبدل کاتالیزوری چقدر عمر می کند؟

کاتالیست آریزو، مبدل های کاتالیزوری معمولاً حداقل 10 سال عمر می کنند. بسیاری از افرادی که خودروهای خود را برای مدت طولانی تری نگه می دارند، هرگز مجبور به تعویض آن نشده اند.

با این حال، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، خوردگی، آلودگی ناشی از گاز بد، سفرهای کوتاه مکرر که اجازه نمی دهد “گربه” به دمای کامل برسد (اجازه می دهد رطوبت جمع شود، ایجاد زنگ زدگی) و عوامل دیگر می توانند میزان مورد انتظار را کوتاه کنند. طول عمر.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *