تعمیر کاتالیزور برلیانس 530

تعمیر کاتالیزور برلیانس 530

 

در این مقاله قرار است از تعمیر کاتالیزور برلیانس 530 به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم مبدل کاتالیزوری چه کاری انجام می دهد
مبدل کاتالیزوری شما یک واکنش شیمیایی مداوم برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مضر از ماشین شما ایجاد می کند. این گازهای سمی اکسید نیتروژن، هیدروکربن و مونوکسید کربن را می گیرد – و آنها را به گاز خروجی کمتر مضر با کاهش اثرات زیست محیطی تبدیل می کند.
این دستگاه در وسط سیستم اگزوز شما قرار دارد و به طور فعال این گازهای مضر را به گازهای پاک تر و تک گاز تبدیل می کند.
احتمالاً قوانین انطباق را در مورد سطوح آلایندگی خودرو شما دارد، که اگر مبدل کاتالیزوری بدی دارید ممکن است آنها را نقض کنید ناگفته نماند که متوسط ​​راندمان سوخت شما کاهش می یابد و منجر به کاهش مصرف سوخت می شود.
اگر نگران مصرف سوخت خود هستید، سلامت مبدل کاتالیزوری خود را نادیده نگیرید. می توانید به سرعت تشخیص و تخمین تعویض مبدل کاتالیزوری را از مکانیک خود دریافت کنید.

یکی از مهمترین اجزای مربوط به ضد دود که در چند دهه گذشته معرفی شده است مبدل کاتالیزوری است. این جزء برای شکستن آلاینده های محیطی قبل از اینکه از لوله اگزوز خودرو خارج شوند، عمل می کند. اکنون می توان یک یا چند مبدل کاتالیزوری را در هر خودروی جدیدی که در دوران مدرن تولید می شود، پیدا کرد.

 

 

علائم گرفتگی مبدل کاتالیزوری برلیانس 530 چیست؟

تعمیر کاتالیزور برلیانس 530

علائم مبدل کاتالیزوری را جدی بگیرید تا نیازی به تعمیر کاتالیزور برلیانس 530 نداشته باشید. وجود یک مبدل کاتالیزوری مسدود شده یا بد اغلب با انبوهی از مسائل ثانویه همراه است که برخی از آنها ماهیت شدیدتری نسبت به سایرین دارند. تشخیص این علائم می تواند هنگام تلاش برای تشخیص صحیح مشکل در دست مفید باشد. در زیر چندین مورد از رایج ترین علائم مرتبط با گرفتگی یا معیوب مبدل کاتالیزوری ذکر شده است. 

1. چراغ چک موتور روشن
یکی از رایج ترین نشانه های گرفتگی یا معیوب مبدل کاتالیزوری، چراغ چک موتور روشن است. این زمانی اتفاق می‌افتد که فشار معکوس ایجاد شده در مبدل کاتالیزوری مسدود یا ناکارآمد جریان اگزوز را محدود می‌کند و در نتیجه کد خطای تشخیصی فعال را ثبت می‌کند. برخی از رایج ترین این کدها عبارتند از P0420 و P0430 که به ناکارآمدی کاتالیزور مربوط می شوند.

 

2. شروع مشکلات
در شدیدترین موارد، یک مبدل کاتالیزوری محدود در واقع می‌تواند باعث تردید خودرو هنگام راه‌اندازی شود. این تا حد زیادی به دلیل ناتوانی موتور در تنفس است که ناشی از فشار بیش از حد پشتی درون خود مبدل کاتالیزوری است. این به نوبه خود از تخلیه سیلندرهای موتور با همان میزان بازدهی که در غیر این صورت ممکن بود جلوگیری می کند.

 

3. کاهش عملکرد موتور
همچنین ممکن است متوجه شوید که عملکرد موتور شما در صورت گرفتگی یا معیوب مبدل کاتالیزوری به طور کلی آسیب می بیند. این تقریباً به همان دلیلی رخ می دهد که یک موتور ممکن است در شرایط مشابه با مشکلات راه اندازی مواجه شود. فشار برگشت بیش از حد در اگزوز خودرو به دلیل شرایط محدود کننده ای که ارائه می دهد همیشه مشکل ساز است.

 

4. کاهش مصرف سوخت
فشار بیش از حد پشت در سیستم اگزوز خودرو همچنین باعث می‌شود که موتور بسیار سخت‌تر از آنچه در شرایط ایده‌آل کار می‌کند کار کند. این کار اضافی، به نوبه خود، می تواند به شدت مصرف سوخت موتور را کاهش دهد و باعث درد قابل توجهی در پمپ شود. این می تواند در طرح کلی کارها مضر باشد و رفت و آمد صبحگاهی را بسیار پرهزینه تر کند.

 

5.صداهای عجیب و غریب
مبدل های کاتالیزوری امروزی دارای ساختار داخلی لانه زنبوری هستند که با گذشت زمان در معرض تخریب قرار می گیرند. هنگامی که این ساختار از کار می افتد، قطعات ساختار لانه زنبوری اغلب به بدنه خود مبدل کاتالیزوری می شکند. این قطعات سپس در حین کار کردن وسیله نقلیه، به خصوص زمانی که موتور خودرو تحت بار است، صدای تق تق ایجاد می کنند و باید بدانید که به تعمیر کاتالیزور برلیانس 530 نیاز دارید.

 

6. تست انتشار ناموفق
تقریباً در همه موارد، وسیله نقلیه ای که دارای مبدل کاتالیزوری معیوب، آسیب دیده یا گرفتگی است، قادر به گذراندن آزمایش اولیه آلایندگی اجباری دولت نیست. این به دلیل کاهش قابل تشخیص در راندمان کاتالیست است که توسط تجهیزات تخصصی یک آژانس آزمایشی انتخاب شده است. این می تواند در هنگام تلاش برای گرفتن مجوز مجدد خودرو از سال به سال بسیار مضر باشد.

 

 

 

 

مطالعه آزاد: تعمیر کاتالیزور هایما S5 پلاس

 

 

 

 

 

چه چیزی باعث مسدود شدن یا خراب شدن مبدل کاتالیزوری می شود؟

تعمیر کاتالیزور برلیانس 530

شایع ترین علت گرفتگی مبدل کاتالیزوری، آلودگی شیمیایی است.که باعث تعمیر کاتالیزور برلیانس 530 می شود این آلودگی می تواند به یکی از چندین راه مختلف منجر شود.
یکی از برجسته ترین آنها مربوط به نشتی داخلی موتور است که از طریق آن مایع خنک کننده یا روغن راه خود را به اگزوز موتور پیدا می کند. وقتی این آلاینده ها در پایین دست مصرف شوند، می توانند به سرعت کاتالیزور خودرو را مسدود کنند.
از طرف دیگر، سوخت بیش از حد یک یا چند سیلندر خاص می تواند باعث تخریب کاتالیزور داخلی نیز شود. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که سیستم جرقه زنی خودرو به طور موثر کار نمی کند، در نتیجه اجازه می دهد سوخت نسوخته از اگزوز خودرو عبور کند.
این سوخت اضافی باعث گرم شدن بیش از حد ساختارهای داخلی کاتالیزور می شود و در نهایت باعث خرابی کامل می شود.

 

 

 

سورنا کاتالیست مجموعه ای عظیم در زمینه نصب، تعویض، شست و شو، سرویس و تعمیر کلیه کاتالیست خودرو های داخلی و وارداتی و مشاوره خرید و تمامی موارد مربوط به کاتالیزور انواع خودروها

برقراری ارتباط:

09127744604

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *