تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو

تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو

 

تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو یک کار اساسی و مهم است مبدل کاتالیزوری بخشی جدایی ناپذیر از خودروی شماست و معمولاً به گونه ای طراحی می شود که در طول عمر خودروی شما دوام بیاورد. اما هنگامی که معیوب می شود، ممکن است پرداخت چنین قطعه گران قیمتی دشوار باشد، حتی اگر با انجام این کار، از بروز مشکلات بیشتر موتور جلوگیری شود. بنابراین برخی ممکن است سوال کنند که چگونه یک مبدل کاتالیزوری را بدون تعویض آن تعمیر کنیم.
اگر پاسخ سریع می خواهید، بله، می توان یک مبدل کاتالیزوری را بدون تعویض آن تعمیر کرد، اما فقط در صورتی که مبدل آنقدر خراب نشده باشد که جغجغه کند، تغییر رنگ داده باشد، تاب خورده باشد یا بوی گوگرد داشته باشد. روش تثبیت آن معمولاً بسیار ساده است، ساده ترین روش با استفاده از رقیق کننده لاک، با گزینه های دیگری مانند بیرون آوردن و شستشو و غیره است. همه اینها بعداً در مقاله مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 

مبدل کاتالیزوری چانگان ایدو چیست؟

تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو

قبل از تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو بهتر است از خود قطعه مهم بدانید و کارایی آن را بهتر درک کنید، این قطعه ای است که نه تنها ضروری است، بلکه بخشی گران قیمت از سیستم اگزوز شما است. هدف اصلی آن پاکسازی انتشارات سمی است، این کار را با تبدیل آنها به دی اکسید کربن، نیتروژن و بخار آب انجام می دهد. این آلاینده های سمی محصول جانبی احتراق موتور هستند، بنابراین هیچ راه حلی برای تولید آنها وجود ندارد. اما اثرات آن را می توان با یک مبدل کاتالیزوری کاهش داد، زیرا از فلزاتی مانند پلاتین و پالیدیم برای تبدیل این سموم به گازهای ایمن قبل از خروج از لوله اگزوز استفاده می کند.

 

چگونه متوجه می شوید که مبدل کاتالیزوری چانگان ایدو مشکل دارد؟

هنگامی که مبدل کاتالیزوری مشکل دارد، یا نیاز به تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو می شود علائم متعددی وجود دارد، اما ممکن است این مشکلات نیاز به تعویض نداشته باشند. ممکن است فقط کمی گرفتگی یا کثیف باشد. از این رو مهم است که تفاوت علائم را بدانید که نشان می دهد مبدل کاتالیزوری شما در مقابل تمیز کردن نیاز به تعویض دارد. این شامل:
احتمالا نیاز به تعویض دارد
اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، ممکن است امکان تعمیر مبدل کاتالیزوری وجود نداشته باشد و تنها انتخاب آن تعویض آن است. این شامل:

سر و صدا
مهم است که همیشه به صداهایی که ماشین شما تولید می کند توجه کنید، زیرا می تواند چیزهای زیادی در مورد مشکلات ماشین شما بگوید. صدای جغجغه مبدل یکی از آنهاست. این صدا زمانی شروع می شود که فلزات داخل آن از سیستم فیلتر مبدل که شبیه لانه زنبوری است جدا می شوند. همانطور که آنها خرد می شوند، آنها می توانند شروع به جغجغه کنند.

تغییر رنگ یا تاب برداشتن
تغییر در ظاهر مبدل کاتالیزوری شما نشانه ای مطمئن از نیاز به تعویض است. تغییر رنگ یا تاب برداشتن به این معنی است که نشتی داخلی دارد یا به طور مزمن گرم می شود.
بوی گوگرد
در حالی که این علامت می‌تواند نتیجه خرابی مبدل کاتالیزوری یا تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو یکی از مواردی باشد که به سادگی نیاز به تمیز کردن دارد، بوی گوگرد معمولاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که نمی‌تواند سموم را به مواد کمتر مضر دیگر تبدیل کند. این بوی که شبیه به تخم مرغ فاسد است، در اطراف اگزوز چانگان ایدو بیشتر به چشم خواهد آمد. به طور خاص، مبدل کاتالیزوری، سولفید هیدروژن را که در اثر سوختن گاز توسط خودرو تولید می‌شود، به دی اکسید گوگرد تبدیل نمی‌کند که باعث ایجاد بو می‌شود.

یکی دیگر از علائم مرتبط با تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو بوی گوگرد این است که ماده ای که از ماشین شما خارج می شود بسیار تیره تر از حد معمول است. حتی ممکن است ابری از دود سیاه باشد.

اگر تبدیل کاتالیزوری شما صدا نمی دهد، تغییر رنگ، تاب خوردگی یا بوی گوگرد (تخم مرغ فاسد) ندارد، ممکن است بتوانید آن را با تمیز کردن به جای تعویض آن برطرف کنید. آن علائم عبارتند از:

1. خودروی شما عملکرد خود را از دست می دهد
هنگامی که مبدل کاتالیزوری شما مسدود می شودو نیاز به تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو است  نمی تواند گازها را با سرعت کافی آزاد کند و باعث خفگی موتور می شود. که باعث کاهش کارایی و در نتیجه بر عملکرد خودرو می شود

2. مسافت پیموده شده گاز کاهش می یابد
یک راه مطمئن برای شناسایی مبدل کاتالیزوری مسدود شده، مسافت پیموده شده در گاز است. این به این دلیل است که نسبت سوخت به هوا زمانی تغییر می کند که اگزوز برخی از سموم را به داخل موتور برگرداند. این همچنین بر واکنش احتراق تأثیر می گذارد و باعث کاهش مسافت پیموده شده گاز و همچنین عملکرد شما می شود.

3. شتاب ضعیف یا شروع کند
کسانی که در راه اندازی یا شتاب دادن به خودروی خود مشکل دارند، می توانند به مبدل کاتالیزوری به عنوان مشکل اصلی نگاه کنند. گرفتگی ممکن است مانع خروج گازها از اگزوز و خفه شدن موتور شما شود.

4. روشن بودن چراغ موتور را بررسی کنید
برخی از افراد چراغ چک موتور را نادیده می‌گیرند زیرا احساس می‌کنند که به معنای پول کلانی در فروشنده است، اما این چیزی است که باید در هنگام وقوع به آن توجه کنید. معمولاً این اولین علامتی است که نشان می دهد مشکلی در مبدل کاتالیزوری وجود دارد.

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور هاوال H2

 

به جای تعویض، مبدل کاتالیزوری خود را تعمیر کنید

تعمیر کاتالیزور چانگان ایدو

شما می توانید چندین کار را برای رفع مشکلات مبدل کاتالیزوری چانگان ایدو بدون تعمیر طولانی یا تلاش برای تعویض آن انجام دهید. اینها همه چیزهای ساده ای هستند که ارزش امتحان کردن را دارند قبل از اینکه پول زیادی برای جایگزینی بپردازید.

از افزودنی های سوخت استفاده کنید
استفاده از یک افزودنی سوخت هر چند وقت یکبار عملکرد موتور شما را افزایش می دهد و به تمیز کردن مبدل کاتالیزوری شما کمک می کند. این امر به ویژه برای کسانی که از بنزین معمولی به جای پریمیوم یا فوق پریمیوم استفاده می کنند صادق است، زیرا انواع بنزین های گران قیمت دارای مواد افزودنی هستند.
کسانی که با عملکرد موتور، مسافت پیموده شده بد بنزین یا سایر مشکلات کاتالیزوری مشکل دارند، می‌توانند برای مدتی با گاز ممتاز یا فوق‌العاده استفاده کنند تا ببینند آیا این کار عملکرد خودرو را بهبود می‌بخشد یا مشکلات را حل می‌کند.
برای این کار می توانید از رقیق کننده لاک استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک گالن کامل از تینر را در یک مخزن گاز نیمه پر بریزید. سپس، یک سفر جاده ای داشته باشید که در آن می توانید با سرعت بزرگراه حدود 150 مایل رانندگی کنید. گزینه دیگر این است که خودرو را در مسیر ورودی با سرعت 2500 دور در دقیقه به مدت حدود نیم ساعت حرکت دهید.

 

برای تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروی خود می توانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید. تعمیر و تعویض کاتالیزور انواع خودروهای وارداتی و چینی با کیفیتی عالی با سورنا کاتالیست راحت و آسان می شود. با ضمانت نامه کتبی و رفع بوی بد داخل کابین ماشین.

برای برقراری ارتباط با ما:

09211046454

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *