تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس

 

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس، سرقت مبدل کاتالیزوری در حال افزایش است و همانطور که اخیراً در مطبوعات دیده‌ایم، سارقان بی‌رحمانه‌تر می‌شوند و مبدل‌های کاتالیزوری را در روز روشن از خودروهای پارک شده روی درایوهای صاحبشان می‌دزدند.
اکثر خودروها در جاده‌های دارای مبدل کاتالیزوری هستند. مبدل های کاتالیزوری از سال 1992 بر روی اکثر خودروهای بنزینی و از سال 2001 به خودروهای دیزلی نصب شده اند.

 

مبدل کاتالیزوری چیست؟

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس، مبدل های کاتالیزوری (CAT) یک جزء حیاتی از سیستم اگزوز خودرو هستند. آنها در زیر ماشین قرار دارند و به لوله اگزوز (معمولاً با پیچ) متصل هستند. یک مبدل کاتالیزوری گازهای مضر را قبل از خروج از لوله اگزوز خودرو تمیز می کند.

مبدل های کاتالیزوری معمولاً با موتورهای احتراق داخلی که سوخت آنها با بنزین یا گازوئیل است مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چرا کاتالیزور چانگان CS55 پلاس خراب می شود؟

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس

 

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس، آسیب جاده – قسمت بیرونی گربه می تواند با برخورد با اجسام جامد در جاده آسیب ببیند. به عنوان مثال، سرعت گیرها، سنگ های بزرگ و غیره.

دوشاخه یا آلوده – مبدل های کاتالیزوری متصل یا آلوده به دلیل نوع نادرست سوخت در ماشین شما ایجاد می شود. استفاده از سوخت سرب دار یا جایگزین سرب، یکپارچه را مسدود کرده و باعث از کار افتادن آن می شود. در صورت استفاده از افزودنی های سوختی که برای استفاده با مبدل کاتالیزوری مناسب نیستند، اتفاق مشابهی رخ خواهد داد.

زیرلایه ذوب شده / شکسته – یک یکپارچه معمولاً هنگامی که توسط یک جسم برخورد می کند یا زمانی که دچار تغییر ناگهانی دما می شود، شکسته می شود. اگر مبدل کاتالیزوری دچار آسیب جاده شود (به بخش آسیب جاده در بالا مراجعه کنید)، یکپارچه داخل ممکن است به دلیل له شدن در اثر حرکت روی قوطی فولادی ترک بخورد.

استفاده از خمیر اگزوز قبل از مبدل کاتالیزوری می تواند باعث شکستن یکپارچه شود. هنگامی که خمیر اگزوز سخت شد، گلوله های کوچک ممکن است شکسته شده و به مبدل کاتالیزوری شلیک کنند. یکپارچه به تدریج توسط این گلوله ها از بین می رود و از بین می رود. مبدل کاتالیزوری نیز ممکن است در اثر لرزش بیش از حد موتور آسیب ببیند. یکی دیگر از دلایل احتمالی شکستگی یکپارچه، تغییر دمای ناگهانی است.

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور byd s6

 

 

چگونه می توان از سرقت مبدل کاتالیزوری جلوگیری کرد؟

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس
تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس خود را به سورنا کاتالیست بسپارید با سال ها تجربه درخشان ، چند راه برای جلوگیری از سرقت مبدل کاتالیزوری وجود دارد:
وسیله نقلیه خود را در یک گاراژ یا جایی پارک کنید که دسترسی به قسمت زیرین آن برای هر کسی مشکل باشد
دوربین مداربسته و یک سیستم هشدار نصب کنید که مکان پارک را ضبط کند
ماشین خود را برای مدت طولانی در یک مکان پارک نکنید

کاتالیزور را با پیچ های اضافی یا یک آستین محافظ محکم کنید تا برش آن را سخت تر کنید

یک مرکز تخصصی کاتالیزور داشته باشید که مبدل کاتالیزوری را به سیستم اگزوز جوش دهد.

چگونه می توانم به بهترین نحو از کاتالیزور خودروی خود مراقبت کنیم؟

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس
تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس ،چندین کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که گربه شما عمر طولانی و سالمی دارد.

1. هنگام نصب مبدل کاتالیزوری، از خمیر اگزوز در جلوی گربه استفاده نکنید. هنگامی که خمیر اگزوز سفت می شود می تواند تکه تکه شود و به یکپارچه آسیب برساند. چسب همچنین می تواند یکپارچه را مسدود کند.

2. همیشه از سوخت مناسب برای خودروی خود استفاده کنید.

3. هرگز از افزودنی سوخت بدون مطالعه دستورالعمل استفاده نکنید تا مطمئن شوید که آیا برای استفاده با مبدل کاتالیزوری مناسب است یا خیر.

4. هرگز اقدام به ضربه زدن یا بکسل کردن ماشین خود نکنید. این باعث می شود سوخت نسوخته به مبدل کاتالیزوری تزریق شود که باعث می شود مونولیت بیش از حد گرم شود و ذوب شود.

 

 

سورنا کاتالیست بزرگترین و مجهزترین مرکز تخصصی کاتالیزور در تهران می باشد 

کاتالیزور خودروهای چینی و خارجی خود را به ما بسپارید

برقراری ارتباط

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *