تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K

تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K

 

امروز قصد داریم از تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K برای شما بگوییم، مبدل‌های کاتالیزوری (نه مبدل‌های کادیلاک که برخی دوست دارند بگویند) به حذف مونوکسید کربن (و سایر گازهای سمی) که خودرو از ورود به هوای بیرونی که تنفس می‌کنیم، تولید می‌کند، کمک می‌کند. در حالی که به احتمال زیاد هرگز نیازی به تعمیر یا تعویض دستگاه خود نخواهید داشت، گاهی اوقات آنها با شکست مواجه می شوند آن هم زمانی است که شما یکسری از نکات را رعایت نمی کنید پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به تمام نکات تعمیر کاتالیزور بپردازیم.

 

مبدل کاتالیزوری چانگان UNI-K چیست؟

قبل از تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K بهتر است بدانید کاتالیزور چیست؟ مبدل کاتالیزوری که معمولاً به آن گربه نیز می گویند بخشی از سیستم اگزوز است. بین منیفولد اگزوز و رزوناتور یا صدا خفه کن قرار گرفته است.

اکثر خودروهای امروزی در جاده ها یک مبدل کاتالیزوری دارند اما بسیاری از اگزوزهای دوگانه دارای دو مبدل هستند (یک واحد برای هر مجموعه لوله). برخی از وسایل نقلیه پیشرفته اکنون دو گربه در خط دارند که باعث کاهش بیشتر گازهای آلاینده مضر می شود.

وظیفه آن فیلتر کردن یا «تبدیل» گازهای مضر (اکسید نیتریک، مونوکسید کربن و هیدروکربن‌های نسوخته) است که خودرو قبل از ورود به جو تولید می‌کند. این گازهای سمی تقریباً به تنهایی به دوران کلاسیک خودروهای عضلانی در دهه 70 پایان دادند و مسئول بیشتر مه دود موجود در شهرهای بزرگ هستند.

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور کیا کارنز

 

چه چیزی باعث خراب شدن مبدل کاتالیزوری چانگان UNI-K می شود؟

تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K

قبل از تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K بهتر است علل خرابی مبدل کاتالیزوری را بدانید. همانطور که قبلا ذکر شد، اکثر مبدل های کاتالیزوری در طول عمر یک وسیله نقلیه دوام خواهند داشت. اما در برخی موارد، گربه خراب می شود و نیاز به تعویض دارد.
تقریباً تمام مشکلات مبدل کاتالیزوری به دلیل مشکل موتور است. اغلب به دلیل ورود سوخت اضافی به سیستم اگزوز به دلیل مخلوط هوا/سوخت نادرست، شمع‌های جرقه‌زن نامناسب، زمان‌بندی نادرست موتور، از کار افتادن سنسور اکسیژن، یا سایر مسائلی که سوخت از محفظه احتراق موتور خارج می‌شود، ایجاد می‌شود.
وقتی این اتفاق می‌افتد، مبدل کاتالیزوری به دمای خیلی بالایی می‌رسد و در واقع شروع به ذوب درونی گربه یا شکستن مواد لانه زنبوری می‌کند. نتیجه یک گربه غیرفعال است.
علاوه بر این، واشرهای خراب، مهر و موم بد سوپاپ، یا حلقه های پیستون فرسوده می توانند باعث شوند روغن یا ضد یخ وارد سیستم اگزوز شده و کاتالیزور سرامیکی داخل مبدل را با دوده کربن غلیظی بپوشانند.
اگر اجازه داده شود به اندازه کافی ادامه داشته باشد، این رسوبات کربن مبدل کاتالیزوری را مسدود می کند تا نتواند کار خود را انجام دهد. بدترین حالت، جریان اگزوز به طور کامل مسدود می شود و فشار برگشتی به موتور باز می گردد که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد و مشکلات دیگر شود.
در نهایت، آسیب فیزیکی به گربه ممکن است رخ دهد. اگرچه معمول نیست، سنگ ها، زباله های جاده یا چاله ها می توانند به پوسته بیرونی گربه یا آویزهایی که آن را نگه می دارند آسیب بزنند یا بشکنند.
یک مبدل کاتالیزوری فرورفته اغلب به این معنی است که بخش‌هایی از کاتالیزور سرامیکی شکننده در داخل شکسته شده و عملکرد گربه کاهش می‌یابد.

 

چگونه به جلوگیری از گرفتگی مبدل های کاتالیزوری کمک کنیم

تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K

اگر به طور منظم با ماشین خود مسافت های کوتاهی را رانندگی می کنید، ممکن است هیدروکربن ها به طور کامل نسوزند زیرا مبدل کاتالیزوری فرصت گرم شدن کافی را پیدا نمی کند. برای کاهش احتمال گرفتگی مبدل کاتالیزوری،و یا تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K سعی کنید هر از چند گاهی حدود 10 تا 15 دقیقه وسیله نقلیه خود را در بزرگراه رانندگی کنید. این گرمای لازم را در داخل گربه ایجاد می کند تا به طور موثر این رسوبات هیدروکربنی را بسوزاند تا گربه شما تا حد امکان کارآمد کار کند. استفاده منظم از یک پاک کننده سیستم اگزوز مانند Cataclean نیز به جلوگیری از گرفتگی کمک می کند.

 

تعمیر کاتالیزور چانگان UNI-K

سورنا کاتالیست ارائه دهنده انواع کاتالیزورهای اورجینال خودروهای چینی، وارداتی با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد رضایت شما هدف ماست. تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروهای خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید.

09127744604

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *