تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو

تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو

 

در این مقاله قرار است از تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم خودروهای مدرن دارای یک مبدل کاتالیزوری برای کمک به کنترل آلاینده های تولید شده توسط موتورهای احتراق داخلی هستند. مبدل کاتالیزوری یا به اختصار “گربه” جزء سیستم اگزوز است که آلاینده های مضر را به گازهای گلخانه ای کمتر مضر تبدیل می کند.
هنگامی که مبدل کاتالیزوری به درستی کار می کند، متوجه حضور آن نخواهید شد. وقتی گربه شروع به شکست می کند، قطعاً خودش را می شناسد. شایع ترین علامت مشکل مبدل کاتالیزوری شما بوی مضر تخم مرغ های فاسد است.

 

 

ساختار کاتالیزور چیست؟

تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو را جدی بگیرید چون در مبدل کاتالیزوری، دو نوع مختلف کاتالیزور در حال کار هستند: یک کاتالیزور احیا و یک کاتالیزور اکسیداسیون. هر دو نوع از یک ساختار سرامیکی پوشیده شده با یک کاتالیزور فلزی، معمولاً پلاتین، رودیوم و/یا پالادیوم تشکیل شده‌اند. ایده این است که ساختاری ایجاد شود که حداکثر سطح کاتالیزور را در معرض جریان خروجی اگزوز قرار دهد و در عین حال مقدار کاتالیزور مورد نیاز را نیز به حداقل برساند زیرا مواد بسیار گران هستند. برخی از جدیدترین مبدل‌ها حتی شروع به استفاده از طلای مخلوط با کاتالیزورهای سنتی کرده‌اند.

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس

 

علائم هشدار دهنده خرابی کاتالیزور چیست

وقتی کاتالیزور خراب می شود و نشان از تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو می دهد هنگامی که مبدل های کاتالیزوری شروع به خرابی می کنند، علائم هشدار دهنده خاصی وجود دارد. در اینجا پنج نشانه وجود دارد که مبدل کاتالیزوری شما ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد:

صدای تق تق در زیر خودرو این زمانی اتفاق می افتد که یک مبدل کاتالیزوری آسیب دیده باشد. این می تواند ناشی از سن باشد یا می تواند ناشی از نوع مخلوط سوخت مورد استفاده در خودرو باشد. جغجغه در نتیجه خراب شدن توری داخل مبدل است و زمانی که موتور برای اولین بار واژگون می شود بیشتر قابل توجه است.
بررسی کنید چراغ موتور روشن شود. دلایل مختلفی برای روشن شدن چراغ چک موتور وجود دارد، اما زمانی که حسگر نسبت هوا به سوخت و سنسور اکسیژن متوجه مشکلی شوند، چراغ را فعال می کند. (مکانیک شما می تواند خودرو را برای کدهای مشکل اسکن کند تا بررسی کند که مشکل کجاست.)
کاهش عملکرد موتور این اغلب یکی از علائم اولیه خرابی مبدل کاتالیزوری است، بنابراین توجه به عملکرد خودروی شما راهی عالی برای تشخیص زودهنگام مشکل است. برخی از اولین چیزهایی که ممکن است متوجه شوید کاهش قدرت، شتاب کمتر و مصرف سوخت ضعیف است.
بوی گوگرد از اگزوز. بنزین حاوی گوگرد است و در طی فرآیند احتراق به سولفید هیدروژن تبدیل می‌شود که مبدل کاتالیزوری آن را به دی اکسید گوگرد تبدیل می‌کند که کاملاً بی‌بو است. با این حال، هنگامی که یک مبدل کاتالیزوری از کار می افتد، سوخت نسوخته در اگزوز باقی می ماند که بویی بسیار شبیه به تخم مرغ های فاسد دارد.

 

 

چگونه از مشکلات مبدل کاتالیزوری اجتناب کنیم

مانند تمام مشکلات خودرو، پیشگیری از آنها قبل از بروز آنها همیشه بهترین برنامه است.

اگر موتور شما بد احتراق می کند، یا اگر مایع خنک کننده شما می سوزد، می تواند منجر به مشکلاتی در مبدل کاتالیزوری شود. رفع این مشکلات قبل از آسیب دائمی به مبدل کاتالیزوری باعث صرفه جویی در هزینه ها و سردردهای بعدی می شود. در اینجا سه ​​راه برای انجام این کار وجود دارد:

1. انجام بازدیدهای منظم برنامه ریزی شده تعمیر و نگهداری به یافتن هر گونه مشکلی که می تواند منجر به آسیب دیدن مبدل کاتالیزوری شود کمک می کند. به همین دلیل است که نباید چراغ چک موتور را هنگام روشن شدن نادیده بگیرید. همیشه آن را در اسرع وقت برای تشخیص بررسی کنید تا منبع مشکل را دوباره بررسی کنید و به موقع به تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو بپردازید.

2. همچنین می توانید عملکرد مبدل کاتالیزوری خود را با تعویض شمع ها در زمانی که وسیله نقلیه شما به 50000 مایل رسید، بهبود بخشید، زیرا شمع های فرسوده یا آسیب دیده می توانند منجر به تجمع بیش از حد کربن شوند.

3. رانندگی با سرعت بزرگراه برای حداقل 20 دقیقه یک بار در هفته همچنین به موتور کمک می کند تا به دمای عملیاتی مناسب برسد و رسوباتی را که ممکن است در سیستم اگزوز و مبدل کاتالیزوری جمع شده باشد بسوزاند.

مبدل های کاتالیزوری در صورت آسیب دیدن باید تعویض شوند، اما اگر علائم مبدل معیوب را مشاهده کردید، نگران نباشید. یک بازدید سریع از مکانیک خود برای بررسی سیستم اگزوز به شما می گوید که برای کارکرد صحیح ماشین خود باید چه کاری انجام دهید و اگر نیاز به تعمیر کاتالیزور تیگو 8 پرو باشد آن راتعمیر خواهند کرد.

تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروهای وارداتی و چینی با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت را از سورنا کاتالیست بخواهید

برقراری ارتباط:

09127744604

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *