تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند

 

امروز میخواهیم در مورد تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند به شما اطلاعاتی دهیم،در برخی مواقع می‌توان بدون جایگزین کردن کاتالیزور، آن را تعمیر کرد. کاتالیزور که به نام کاتالیست نیز شناخته می‌شود، یکی از قطعات حیاتی و بخش مهمی از سیستم اگزوز خودرو به شمار می‌آید که می‌تواند تمام گازهای آلاینده خروجی از موتور خودرو را تصفیه و آن‌ها را به گازهایی کم‌خطر یا بی‌خطر تبدیل کند.

کاتالیزور عمری به اندازه عمر خودرو دارد، اما این امکان وجود دارد که در اثر عوامل مختلف، دچار انسداد شود و برای خودرو مشکلاتی را به وجود آورد. در این مواقع شاید بتوان کاتالیزور را تعمیر کرد. برای آگاهی از چگونگی تعمیر کاتالیزور جیلی امگرند تا پایان با ما همراه باشید. و روش های پیشنهادی میتواند عمر بهینه کاتالیست را هدف قرار گیرد. مبدل های کاتالیزوری اغلب 10 سال عمر میکنند.

کاتالیزور چیست؟

بهتر است قبل از تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند بدانید کاتالیزور چیست !؟ کاتالیزور یکی از قطعات اصلی سیستم کنترل آلایندگی خودرو می‌باشد که در بخش خروجی اگزوز و منیفولد خروجی موتور نصب می‌شود، کاتالیزور وظیفه دارد با تبدیل گازهای سمی حاصل از احتراق خودرو به گازهای بی ضرر، مانع از انتشار آلاینده ها در هوا و آلودگی محیط زیست می‌شود،

در این مقاله به هر آنچه باید در مورد کاتالیزور خودرو بدانید می‌پردازیم.معنی کاتالیزور یا Catalyst در زبان انگلیسی، ماده ای است که واکنش شیمیایی را ساده تر یا به عبارتی تسریع می‌کند، به عبارت دیگر این ماده سرعت واکنش های شیمیایی را افزایش داده و در پایان خود بدون تغییر باقی می‌ماند، مواد تشکیل دهنده کاتالیزور خودرونیز در اصل سرعت تجزیه دود خروجی موتور به ترکیبات غیر آلاینده را افزایش میدهد.

علائم خرابی کاتالیزور جیلی ام گرند چیست؟

تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند

وقتی شما متوجه تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند میشوید که علائمی را از خود نشان میدهند مبدل های کاتالیزوری عمر آنها زیاد است اما ممکن است ، آلوده گرفتگی ، داغ شدن بیش از حد یا آسیب فیزیکی شوند؛ که منجر به عملکرد کند موتور و در نهایت خاموش شدن موتور میشود،

کاتالیزور نیز مانند بسیاری از قطعات خودرو، عمر محدودی دارد و ممکن است در اثر عوامل مختلف، دچار نقص و ایراد شود. به‌همین.دلیل شناخت نشانه‌های خرابی کاتالیزور در اقدام به موقع برای تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند، مهم است. نشانه‌های خرابی کاتالیزور جیلی ان گراند عبارتند از:

خودروی شما در تست آلایندگی مردود می شود (مقادیر HC و CO بیشتر از نرمال)

نشت گازهای آلاینده از زیر کابین خودرو.

به گوش رسیدن صدای غیرمعمول از زیر خودرو، هنگامی که با آن در حال رانندگی هستید.

روشن روشن چراغ چک.

استشمام بوی نامطبوع شبیه تخم‌مرغ فاسد شده از اگزوز خودرو.

کاهش توان و شتاب خودرو.

داغ شدن بیش از حد کاتالیزور، به‌طوری‌که در پاره‌ای موارد موجب گداخته شدن این قطعه می‌شود. یکی از آلایندهای بلقوه سرب است که میتواند کاتالیزورها را از بین ببرد ، اگر چه به ندرت یافت میشود اما سایر آلایندها شامل مایع خنک کننده موتور است که میتواند به دلیل معیوب بودن واشر سر سیلندر و روغن موتور به سیستم احتراق نشست کند، و باعث خرابی میشود.موتورهای خودرو از این نظر مانند ورزشکاران هستند، که به اکسیژن زیادی نیاز دارند .

اگر جریان اگزوز محدود شود ، به این معنی است که هوای کمتری وارد موتور میشود، و عملکرد آن کاهش می یابد،اگر موتور به آرامی پاسخ دهد، یا پس از مدتی کار کردن خاموش میشود شما به این نتیجه میرسید که به تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند نیاز دارید.

بیشتر بدانید:تعمیر کاتالیزور لیفان

چگونه متوجه خرابی تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند شویم؟

  • عملکرد بد سیستم احتراق

اگر سیستم احتراق عملکرد بدی داشته باشد، کاتالیزور خراب می‌شود. دلیلش این است که احتراق به‌درستی صورت نمی‌گیرد و بدسوزی (میس فایر) رخ می‌دهد. در نتیجه، مخلوط سوخت به‌طور ناقص می‌سوزد. سوختن ناقص به تشکیل مقدار زیادی دوده می‌انجامد که در مبدل جمع می‌شود. در این مرحله می‌توان آن را تمیز کرد و مشکل را برطرف کرد. اما اگر به جایی برسد که سیم پیچ ذوب شود، دیگر تمیزکردن آن کمکی نخواهد کرد.

  • استفاده از سوخت با کیفیت پایین

یکی دیگر از دلایل خرابی کاتالیزور استفاده از سوخت کم‌کیفیت است. این سوخت‌ها به‌طور کامل نمی‌سوزند و مابقی فرایند سوختن آنها در کلکتور و مستقیما در مبدل انجام می‌شود. به همین دلیل ذرات ریز آنها فیلتر را مسدود می‌کنند و هوا نمی‌تواند از آن عبور کند. و باید تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند را انجام دهید.

  • کاتالیست بی‌کیفیت یا تقلبی

اگر کاتالیست را تعویض کرده‌اید و نوع بی‌کیفیت یا تقلبی آن را خریده‌اید، خیلی زود خراب می‌شود یا اینکه بدعمل می‌کند. برای مثال در کاتالیست تقلبی ممکن است قطر سلول‌های آن کوچک‌تر از اندازه معمول باشد. به این ترتیب حفره‌ها خیلی سریع مسدود و خراب می‌شوند.

نکته: سلول‌های کاتالیست ماشین‌های آمریکایی معمولا کوچک‌تر است. دلیلش این است که سوختی که در آمریکا استفاده می‌شود کیفیت بهتری دارد و مشکل احتراق کمتری ایجاد می‌شود.

  • مسدود شدن مبدل با پسماندهای احتراق

اگر موتور به هر دلیلی بیش‌ازحد روغن مصرف می‌کند، در طی احتراق دود سیاه خورنده‌ای تولید می‌شود که همراه با پسماندهای احتراق وارد مبدل می‌شود و روی آن اثر منفی می‌گذارد.

 

کاتالیزور جیلی ام گرند

با توجه به هزینه های گزاف تعویض کاتالیزور خودروهای وارداتی بهتر است به متخصصین برای تعمیر کاتالیزور مراجعه کنید،

مرکز سورنا کاتالیست خدمات ویژه و کاملی در زمینه تعمیر کاتالیزور خودروهای وارداتی و داخلی به مشتریان خود ارائه میدهد ، و با زمانی مناسب و هزینه منطقی در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد ، رضایت و اطمینان شما سرمایه ما است. برای برقراری ارتباط با سورنا کاتالیست:09211046454

 خاک کاتالیزور چیست؟

خاک کاتالیروز” یا همان ضایعات کاتالیزور اگزوز به مواد داخلی تخلیه شده از کاتالیزور فرسوده گفته می‌شود، مواد تشکیل دهنده خاک کاتالیزور معمولا شامل پلاتین یا ترکیبی از پلاتین، رودیوم، پالادیوم و یا حتی طلا هستند، پس دقت داشته باشید گاهی اوقات خاک کاتالیزور طلا دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد.

شستشو و تعویض کاتالیزور جیلی ام گرند چگونه است؟

تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند

تا به اینجای متن متوجه شدیم که کاتالیزور خودرو یک قطعه بسیار مهم و تاثیرگذار است، از همین جهت نسبت به سلامتی و تمیزی آن باید حساسیت زیادی به خرج داد. همچنین توجه داشته باشید که پروسه شستشوی کاتالیزور نیازمند توجه به یک سری قواعد و توضیحات است که شما باید پیش از انجام شستشو از این قواعد و توضیحات مطلع شوید. و به درستی انجام دهید. تا خودروی شما اسیب نبیند و کار به تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند نرسد.

استفاده از محصول شستشوی کاتالیزور یک راه مناسب و آسان به نظر می‌رسد که شما می‌توانید از طریق آن شستشوی کاتالیست را انجام دهید. برای این کار شما باید این محصول را در ابتدا خریداری و سپس آن را به باک مخزن سوخت خودرو اضافه کنید. در ادامه این محصول با استفاده از ترکیبات ویژه‌ای که دارد کاتالیست خودرو و سنسور اکسیژن را تصفیه و پاک‌سازی می‌کند.و به درستی تمیز میشود.

البته شما باید در زمان خرید محصول شوینده کاتالیزور به استاندارد بودن آن توجه لازم را داشته باشید، چرا که در غیر این صورت می‌تواند مشکلات بیشتری را پیش آورد و باعث خسارت‌های سنگینی شود. همچنین توصیه‌ای برای شما داریم و آن این است که هیچ‌گاه از اسید، جوهر نمک و … برای شستشو استفاده نکنید، چرا که این مواد باعث از بین رفتن فلزات فعالی که در کاتالیزور وجود دارند، می‌شوند.و مجبور میشوید به تعمیر کاتالیزور جیلی ام گرند بپردازید.

 چرا سورنا کاتالیست؟
از طرفی گاهی اوقات آلودگی و کثیفی قطعه به قدری زیاد است که شست‌وشو جواب نمی‌دهد و در چنین شرایطی شما باید نسبت به تعویض قطعه اقدامات لازم را انجام دهید و به کیفیت کاتالیزوری که خریداری می‌کنید، توجه کافی داشته باشید.تا اسیب جدی تری به خودروی خود نزنید ، پس برای شما بهترین راه حل انتخاب تعمیرگاه درست است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *