تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس

تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس

 

سورنا کاتالیست مرکز تخصصی کاتالیزور در این مقاله میخواهد از تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس به شما اطلاعاتی مفیدی را ارائه دهد، اگر نمی دانید مبدل کاتالیزوری چیست، نیازی نیست که خوابتان را از دست بدهید. این فناوری جدید نیست و امروزه تقریباً در هر خودرویی در جاده ها وجود دارد، اما هیچ دلیل واقعی وجود ندارد که مبدل های کاتالیزوری در بیشتر مواقع در خط مقدم ذهن هر راننده ای باشد. آنها در پس زمینه با استفاده از واکنش های شیمیایی برای پاک کردن گازهای مضر ناشی از گازهای خروجی اگزوز اتومبیل شما حرکت می کنند. باید بدانید که مبدل‌های کاتالیزوری مواد مضر موجود در گازهای خروجی خودرو مانند مونوکسید کربن، اکسید نیتریک، دی‌اکسید نیتروژن و هیدروکربن‌ها را با واکنش‌های شیمیایی به مواد کم‌ضرری مانند دی اکسید کربن و بخار آب تبدیل می‌کنند.

 

تاریخچه مبدل های کاتالیزوری

قبل از تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس از تاریخچه مبدل های کاتالیزوری بدانید، مبدل های کاتالیزوری از قرن نوزدهم زمانی که سیلندرهای فلزی حاوی فیلترهای پوشش داده شده با پلاتین، ایریدیوم و پالادیوم در اتومبیل های اولیه فرانسوی نصب شد تا دود خروجی از اگزوز آنها را پاک کنند، وجود داشته است. این فناوری اولین بار توسط یوجین هودری فرانسوی به ثبت رسید که در دهه 1930 به لس آنجلس نقل مکان کرد و شرکتی به نام Oxy-Catalyst را تأسیس کرد که مبدل های کاتالیزوری را در دودکش های صنعتی برای مبارزه با مه دود نصب می کرد.

 

 

 

دانستنی مفید: مرکز شستشوی کاتالیزور تهران

 

 

چرا مبدل کاتالیزوری سه طرفه خراب می شود؟

تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس

قبل از اینکه شما بخواهید تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس خود را انجام دهید بهتر است بدانید که چرا کاتالیزور خودرو شما خراب شده است!

1. دما خیلی بالاست
در دمای معمولی مبدل کاتالیزوری سه طرفه توانایی کاتالیزوری را ندارد و کاتالیزور باید تا دمای معینی گرم شود تا قابلیت اکسید شدن یا کاهش را داشته باشد. دمای خاموش شدن نور مبدل کاتالیزوری معمولاً 250-350 درجه سانتیگراد است و دمای معمولی کار معمولاً 350-700 درجه سانتیگراد است.
مبدل کاتالیزوری هنگام کار خود وزن زیادی تولید می کند و هرچه دمای اکسیداسیون بالاتر باشد، زمانی که دما از 850-1000 درجه سانتیگراد فراتر رود، کاتالیزور در پوشش داخلی احتمالاً سقوط می کند و حامل شکسته می شود.
بنابراین باید به کنترل عوامل مختلفی که باعث افزایش دمای اگزوز می‌شوند، مانند دیر اشتعال یا توالی اشتعال نامنظم، احتراق ناقص و غیره که باعث ورود مخلوط نسوخته به راکتور کاتالیزوری و ایجاد اگزوز می‌شود، توجه شود. درجه حرارت بسیار بالا است و بر عملکرد مبدل کاتالیزوری تأثیر می گذارد.

2. زوال اگزوز
مبدل کاتالیزوری محدودیت خاصی در توانایی تبدیل آلاینده ها دارد، بنابراین اگزوز اصلی باید از طریق فناوری تصفیه در حین پرواز به سطح پایین کاهش یابد.
اگر غلظت و مقدار کل هر جزء از آلاینده های گازهای خروجی ساطع شده بیش از حد زیاد باشد، مثلاً گاز مخلوط بیش از حد غلیظ باشد، بر ظرفیت تبدیل کاتالیستی کاتالیزور تأثیر می گذارد و راندمان تبدیل آن را کاهش می دهدو نیاز به تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس پیدا میکنید.
علاوه بر این، از آنجایی که مقدار زیادی HC و CO در گاز خروجی وارد راکتور کاتالیزوری می شود، واکنش اکسیداسیون بیش از حد در آن رخ خواهد داد. واکنش اکسیداسیون مقدار زیادی گرما تولید می کند که باعث می شود راکتور کاتالیزوری بیش از حد داغ شود و به آن آسیب برساند.

3. مسمومیت مزمن
کاتالیزور به گوگرد، سرب، فسفر، روی و سایر عناصر بسیار حساس است. گوگرد و سرب از بنزین و فسفر و روی از روغن روان کننده به دست می آیند. این چهار ماده و احتراق آنها در موتور برای تشکیل ذرات اکسید به راحتی روی کاتالیزور جذب می شوند. سطح از تماس کاتالیزور با گاز خروجی جلوگیری می کند و در نتیجه اثر کاتالیزوری خود را از دست می دهد که به اصطلاح پدیده “مسمومیت” است.

4. خرابی مدار سنسور اکسیژن
برای دستیابی به یک نرخ کاتالیزوری گاز خروجی خوب، لازم است یک سنسور اکسیژن در لوله اگزوز موتور نصب شود و کنترل حلقه بسته انجام شود. اصل کار آن این است که سنسور اکسیژن غلظت اکسیژن اندازه گیری شده در گاز خروجی را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و آن را به ECU ارسال می کند تا موتور نسبت هوا به سوخت در یک منطقه باریک و نزدیک به ایده آل کنترل شود.
اگر نسبت هوا به سوخت زیاد باشد، اگرچه نرخ تبدیل CO و HC کمی افزایش یافته است، نرخ تبدیل NOx به شدت به 20٪ کاهش می یابد. بنابراین، اطمینان از نسبت هوا به سوخت خوب ضروری است.برای دستیابی به نسبت هوا به سوخت خوب، نکته کلیدی این است که از عملکرد طبیعی سنسور اکسیژن اطمینان حاصل کنید. اگر سوخت حاوی سرب و سیلیکون باشد، سنسور اکسیژن مسموم می شود. و تمام این موارد گفته شده باعث تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس می شود.

تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس

برای تعمیر کاتالیزور دانگ فنگ H30 کراس، خودروهای چینی و وارداتی میتوانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید شستشوی کاتالیزور خودروهای خود را به سورنا کاتالیست بسپارید با مناسب ترین قیمت.

برقراری ارتباط

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *