تعمیر کاتالیزور لیفان 520

تعمیر کاتالیزور لیفان 520

با ما همراه باشید با تعمیر کاتالیزور لیفان 520، در حالی که بدون شک اختراع خودرو دنیا را به مکانی راحت‌تر تبدیل کرد، اما آن را به مکانی آلوده‌تر نیز تبدیل کرد. هنگامی که آنها کار می کنند، اتومبیل ها آلودگی هایی را بیرون می ریزند که می تواند ساختمان ها را سیاه کند و کیفیت هوا را پایین بیاورد. مهم نیست که خودروها چقدر راحت باشند، این آلودگی به محیط زیست آسیب می رساند و کیفیت زندگی افرادی را که در مناطق اصلی مترو با ماشین های زیاد در خیابان زندگی می کنند، کاهش می دهد.

برای درک اینکه چرا داشتن مبدل کاتالیزوری در موتور بسیار مهم است، ابتدا باید بدانیم چرا و چگونه موتورها آلودگی ایجاد می کنند.

در اینجا یک تفکیک وجود دارد:
موتورهای خودرو با گازوئیل یا بنزین کار می کنند که هر دو از نفت ساخته شده اند. نفت نیز به نوبه خود از هیدروکربن ها تشکیل شده است. وقتی سوخت هیدروکربنی با اکسیژن هوا می سوزد، مقدار زیادی انرژی آزاد می کند. از آنجایی که بنزین حاوی حدود 150 ماده شیمیایی مختلف (از جمله مواد افزودنی) است، چیزی فراتر از انرژی تولید می‌کند، هرچند: آلودگی تولید می‌کند.

آلودگی ایجاد شده در اثر سوختن بنزین باعث ایجاد مونوکسید کربن، VOCs و اکسیدهای نیتروژن می شود که با هم ترکیب می شوند و دود و مه ایجاد می کنند. این به نوبه خود به محیط زیست آسیب می رساند و به کیفیت زندگی افرادی که در مناطق پرجمعیت زندگی می کنند آسیب می رساند.

 

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور MVM 550

 

 

مبدل کاتالیزوری چیست؟

تعمیر کاتالیزور لیفان 520
تعمیر کاتالیزور لیفان 520، در حالی که گازهای آلاینده از مولکول های مضر تشکیل شده اند، این مولکول ها از اتم ها تشکیل شده اند. به همین دلیل، بهترین راه برای تجزیه گازها، شکافتن ذرات پس از خروج از موتور اما قبل از ورود به هوا است.

این کاری است که یک مبدل کاتالیزوری انجام می دهد.
اگرچه ممکن است این فرآیند پیچیده به نظر برسد، اما بسیار ساده است. کاتالیزورها مواد شیمیایی هستند که واکنش های شیمیایی را بدون تغییر در فرآیند کلی سرعت می بخشند. در همین حال، مبدل کاتالیزوری یک ابزار فلزی است که در قسمت زیرین ماشین پیچ شده است. از یک لوله ورودی و خروجی تشکیل شده است. لوله ورودی بخارهای داغ را از موتور بیرون می کشد، در حالی که لوله خروجی بخارات را بیرون می راند. همانطور که گازهای موتور بر روی کاتالیزور منفجر می شود، یک سری واکنش های شیمیایی ایجاد می کند که برای تغییر گازها و تبدیل آنها به گازهایی طراحی شده است که به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

در حالی که مبدل‌های کاتالیزوری آلودگی هوا را از بین نمی‌برند، می‌توانند در کاهش آنی و موضعی آلودگی هوا، از جمله آلودگی جاده‌ها مؤثر باشند. مبدل‌های کاتالیزوری همچنین زمانی که گرم هستند بهترین عملکرد را دارند، که حدود 10 تا 15 دقیقه رانندگی یا بی‌حرکتی طول می‌کشد. این بدان معناست که ممکن است خودروی شما در چند دقیقه اول سفر همچنان آلاینده های خود را کاهش دهد.

 

علت خرابی مبدل کاتالیزوری لیفان 520 چیست؟

تعمیر کاتالیزور لیفان 520

تعمیر کاتالیزور لیفان 520 خود را به سورنا کاتالیست بسپارید و با خیالی راحت از خودروی خود لذت ببرید.

مبدل کاتالیزوری از آن دست وسایل زیر شاسی خودروهاست که نباید مشکلی داشته باشد و در صورت بروز مشکل معمولا چاره ای جز تعویض کل آن نخواهید داشت. چه کار میکند؟ این دستگاه با سیستم اگزوز کار می کند و با فیلتر کردن گازهای مضر موتورهای احتراق، به تمیزتر ماندن محیط کمک می کند. قطعاً بخش مهمی از ماشین‌های موتور است و باید در همان اولین مشکل برطرف شود. اما دقیقا چه چیزی می تواند باعث خرابی مبدل کاتالیزوری شود؟

مشکلات موتور
اگر موتور خود را در فواصل منظم چک نمی کنید، ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشید. پیدا کردن یک مشکل بالقوه برای وسیله نقلیه شما قطعا ارزان تر از رسیدگی به یک قطعه شکسته است. این موضوع در مورد مبدل‌های کاتالیزوری صدق می‌کند، آنها دائماً از اگزوزهای موتور تحت بار هستند و اگر مرتباً کنترل نشود، ممکن است مجبور شوید زودتر یکی از آنها را تعویض کنید.

ضد یخ و روغن
دلیلی وجود دارد که بیشتر مردم دوست دارند روغن و ضد یخ را از متخصصان دریافت کنند. این به سادگی ریختن بطری در موتور شما نیست. در اغلب موارد، افراد با ورود این مایعات به مبدل کاتالیزوری مواجه می شوند. گرمای موتور شما رسوبات کربنی را با این مواد شیمیایی ایجاد می کند و آنها می توانند جریان اگزوز را از طریق مبدل های کاتالیزوری مسدود کنند. این می تواند منجر به هر چیزی شود، از رینگ های پیستون بد گرفته تا مبدل خراب. به همین دلیل، بهتر است یک مکانیک ضد یخ و روغن موتور خود را دوباره پر کنید.

انسداد
اگر چیزی از موتور شما نباشد، این احتمال وجود دارد که زباله های بیرونی وارد مبدل کاتالیزوری شوند. این می تواند باعث خرابی مبدل کاتالیزوری شود و این اولین نشانه ای است که باید هنگام بازرسی سیستم اگزوز خود به دنبال آن باشید. قطعات کوچک سرامیک، فلز یا چوب می توانند عملکرد سیستم اگزوز را مختل کنند و باعث ایجاد فشار در سیستم اگزوز شوند که می تواند به صدا خفه کن آسیب برساند. اگر مشکوک به هر گونه مشکلی در زیر شاسی خود هستید، به یک متخصص سیستم اگزوز حرفه ای مراجعه کنید تا سیستم اگزوز شما را بررسی کند تا تعمیر کاتالیزور لیفان 520 شما را انجام دهد.

مسائل مربوط به سوخت
اگر بخشی از سوخت موتور شما وارد سیستم اگزوز شود، قطعاً می تواند مشکل ایجاد کند. معمولاً سوخت نشتی باعث افزایش ناگهانی دما می شود که می تواند منجر به ذوب مبدل کاتالیزوری شما شود و هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید و باید تعمیر کاتالیزور لیفان 520 را انجام دهید. اگر علائم تغییر رنگ یا گرما را در خود مبدل مشاهده کردید، می تواند به این معنی باشد که گرمای شدید در داخل مبدل در حال شکل گیری است و شما باید آن را در اسرع وقت بررسی کنید!

 

برقراری ارتباط با سورنا کاتالیست

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *