شستشوی کاتالیزور با اسید

شستشوی کاتالیزور با اسید

 

در این مقاله میخواهیم از شستشوی کاتالیزور با اسید به شما اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید، تمیز کردن مبدل کاتالیزوری آیا ارزشش را دارد
احتمالاً قبلاً تبلیغاتی را دیده اید پاک کننده های مبدل کاتالیزوری که به صورت آنلاین بنر شده یا روی پوسترهای مکانیک محلی شما نمایش داده می شوند. مانند بسیاری از افراد، ممکن است تعجب کنید که آیا تمیز کردن مبدل کاتالیزوری ضروری است یا حتی ارزش آن را دارد. خوب، این مقاله همه چیز را برای شما روشن می کند.

بله، تمیز کردن مبدل کاتالیزوری ارزش زمان و تلاشی را دارد که نیاز دارد. تمیز کردن، هر گونه دوده یا سایر ناخالصی هایی را که از عملکرد صحیح مبدل جلوگیری می کند، حذف می کند. چه قصد تمیز کردن عمیق داشته باشید و چه از پاک کننده مبدل کاتالیزوری برای این کار استفاده کنید،
این راهنما با توضیح اینکه مبدل کاتالیزوری در ماشین شما چیست آغاز می شود. سپس، متوجه خواهید شد که چگونه می توانید مبدل خود را تمیز کنید.

 

کاتالیزور چییست؟

شستشوی کاتالیزور با اسید کارخطرتاکی است که میتواند جبران ناپذیر باشد است که خود اقدام به این کار نکنید به عبارت ساده تر، مبدل کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز خودرو شما است که گازهای عبوری از آن را تمیز می کند تا گازهای گلخانه ای خودرو شما برای شما یا محیط زیست مضر نباشد.

مبدل این کار را با کمک کاتالیزورهای داخلی انجام می دهد (از این رو به نام مبدل کاتالیزوری نامیده می شود) که از فلزات گرانبهایی مانند پالادیوم، پلاتین و رودیوم تشکیل شده است.

هنگامی که انتشارات مضر مانند مونوکسید کربن و سایر گازها از طریق سیستم اگزوز وارد می شوند، کاتالیزورها آنها را به گازهای کمتر مضر تبدیل می کنند.

همانطور که احتمالاً تا به حال می توانید حدس بزنید، کثیف شدن بخشی از کار مبدل است. متأسفانه، ممکن است آنقدر آلوده شود که مسدود شود و کار خود را به طور موثر انجام ندهد.

 

نشانه های گرفتگی مبدل کاتالیزوری چیست؟

شستشوی کاتالیزور با اسید

شستشوی کاتالیزور با اسید را هیچ وقت انجام ندهید شما می دانید که مبدل کاتالیزوری گرفتگی داردپس بهتر است به یک تعمیرگاه مراجعه کنید زمانی که کاتالیزور مسدود می شود نشانه های رایجی دارد از جمله:

چراغ چک روشن می شود.
راه اندازی موتور سخت است.
موتور به طور غیرمنتظره ای از کار می افتد.
اگزوز شما بیشتر از آنچه باید گازهای گلخانه ای مضر تولید می کند.
خودروی شما بیش از حد معمول سوخت مصرف می کند.
هر ترکیبی از این علائم می تواند نشان دهد که شما در مبدل کاتالیزوری خود گرفتگی دارید. یکی از گزینه های شما، که نکته برجسته این مقاله است، تمیز کردن کامل آن است.به این ترتیب، می توانید مبدل را به عملکرد کامل بازگردانید و سوخت خودروی خود را دوباره بهینه کنید.

 

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور دنا پلاس

 

 

 

چگونه یک مبدل کاتالیزوری را تمیز کنیم؟

شستشوی کاتالیزور با اسیددو روش برای تمیز کردن مبدل کاتالیزوری مسدود شده وجود دارد. اولین رویکردی که شما یا مکانیکتان می توانید داشته باشید این است که مبدل را به طور کامل از خودرو خارج کنید تا کاملا تمیز شود. تمیز کردن عمیق مبدل کاتالیزوری با برداشتن مبدل کاتالیزوری از خودرو، تمیز کردن عمیق و حذف آخرین ذره‌ای که آن قسمت را مسدود می‌کند. شستشوی کاتالیزور با اسید سیتریک یا جوهرنمک، می‌تواند باعث خوردگی قسمت‌های مختلف آن شود و عملکرد کاتالیزور را بیش از قبل مختل کند و آن را از کار بیندازد
نکته ای که باید از ابتدا به آن توجه داشته باشید: هرگز از مواد شیمیایی خورنده برای تمیز کردن مبدل کاتالیزوری استفاده نکنید. این بدان معناست که از سفید کننده، اسید یا هر چیز دیگری از این نوع استفاده نکنید.
به یاد داشته باشید: کاتالیزورهای موجود در آن مبدل از فلزات گرانبهایی تشکیل شده است که احتمالاً به مواد شیمیایی خورنده واکنش نشان می دهند. بنابراین، با اجتناب از مواد شیمیایی تمیزکننده خشن که ممکن است در خانه داشته باشید،از آنها دوری کنید. بهترین راه ممکن برای شستشوی کاتالیزور این است که شما به یک مرکز تخصصی شستشوی کاتالیزور مراجعه کنید.

 

آیا تمیز کردن مبدل کاتالیزوری به جای تعویض آن ایده خوبی است؟

شستشوی کاتالیزور با اسید

بله، قبل از اینکه به خرید مبدل جدید فکر کنید، ابتدا مبدل کاتالیزوری خود را تمیز کنید. مطمئناً تمیز کردن مبدل کاتالیزوری زمان می برد و برای شما هزینه کمتری نسبت به تعویض خواهد داشت. اما هر پول نقدی که برای انجام این کار خرج کنید در مقایسه با هزینه مبدل کاتالیزوری جدید کمرنگ می شود.
بنابراین، قبل از رفتن به آن راه، ارزش آن را دارد که کمی زمان و هزینه برای تمیز کردن مبدل کاتالیزوری خود صرف کنید. در بسیاری از موارد، متوجه خواهید شد که تمیز کردن خوب تمام چیزی است که لازم است تا آن را مانند نو کار کند. البته برخی شرایط اجتناب ناپذیر شما را مجبور به خرید مبدل کاتالیزوری جایگزین می کند.
برای شستشوی تعمیر و یا تعویض کاتالیزور خودروی خود می توانید از سورنا کاتالیست یاری بخواهید 
برقراری ارتباط:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *