تعمیر کاتالیزور تیگو 5

تعمیر کاتالیزور تیگو 5

 

در این مقاله قصد داریم از تعمیر کاتالیزور تیگو 5 به شما اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. جایگزینی مبدل کاتالیزوری ارزان نیست. به طور متوسط ​​در بریتانیا بین 150 تا 800 پوند هزینه دارد. و در ایران هم قیمت کاتالیزور اورجینال گران می باشد پس بهترین کار این است از کاتالیزور خودروی خود به درستی مراقبت کنیم. مبدل کاتالیزوری شما (یا به اختصار “گربه”) انتشار گازهای خروجی اگزوز را کاهش می دهد. این به نوبه خود به کاهش آلودگی شهری کمک می کند. بر اساس یک مطالعه جدید، آیا می‌دانستید که این امر در سال 2019 منجر به مرگ بیش از 1.8 میلیون نفر در سراسر جهان شده است؟ فقط تصور کنید بدون استفاده از مبدل های کاتالیزوری چند نفر دیگر می میرند. پس حتما باید این قطعه را مهم بدانیم.

 

مبدل کاتالیزوری تیگو 5 چه کاری انجام می دهد؟

قبل از تعمیر کاتالیزور تیگو 5 بهتر است کارایی آن را بدانید مبدل کاتالیزوری سرعت خروج گازهای مضر اگزوز را افزایش می دهد. این کار را با تقسیم مولکول های آنها قبل از خروج از اگزوز انجام می دهد. CO2 (دی اکسید کربن) و NOx (اکسیدهای نیتروژن) را به اکسیژن و بخار آب تبدیل می کند.
اینها گازهای گلخانه ای بسیار پاک تری هستند که انتشار آنها در جو بسیار ایمن تر است.
CO2 حاوی کربن و اکسیژن و NOx حاوی نیتروژن و اکسیژن است. این مولکول ها از طریق واکنش های شیمیایی در طی فرآیند احتراق به یکدیگر متصل می شوند. هر یک از این عناصر به تنهایی آسیب کمتری دارند، بنابراین سیستم های اگزوز مدرن به گونه ای طراحی شده اند که آنها را به طور جداگانه در جو آزاد کنند.

 

آیا ماشین تیگو 5 به مبدل کاتالیزوری نیاز دارد؟

تعمیر کاتالیزور تیگو 5

تعمیر کاتالیزور تیگو 5 واجب است چون نبود آن باعث خسارت های جدی تری می شود در جواب ماشین به مبدل کاتالیزوری نیاز دارد باید بگوییم بله، ماشین شما نیاز به مبدل کاتالیزوری دارد. هر خودرویی که در بریتانیا ثبت شده است باید دارای یکی از آنها باشد. از سال 1992 برای خودروهای بنزینی و از سال 2001 برای خودروهای دیزلی استاندارد بوده است. موتورهای بنزینی و دیزلی به طور متفاوتی می سوزند، بنابراین انواع مختلفی از مبدل های کاتالیزوری وجود دارد.
‘اکسیداسیون دو طرفه’ – اولین نسخه ها هدف ساده ای داشتند. آنها مونوکسید کربن را به CO2 و هیدروکربن ها (ذرات سوخت نسوخته) را به CO2 و آب تبدیل کردند.
“اکسیداسیون سه طرفه” – این نوع مبدل کاتالیزوری برای خودروهای مدرن نصب می شود. این همان هدف “اکسیداسیون دو طرفه” است اما انتشار NOx شما را نیز کاهش می دهد. اینها عبارتند از اکسید نیتریک (NO) و دی اکسید نیتروژن (NO2. این دو تا از مضرترین گازهای خروجی اگزوز هستند.
“کاتالیست اکسیداسیون دیزل” – این واحدها برای وسایل نقلیه دیزلی نصب می شوند. خودروهای دیزلی به طور طبیعی آلودگی بیشتری نسبت به خودروهای بنزینی تولید می کنند. بدون هیچ مداخله ای، این سیاره را خفه می کند. برای مبارزه با افزایش سطح آلودگی، شرکت‌های خودروسازی چندین روش تصفیه دیگر اگزوز را اختراع کردند که شامل فیلترهای ذرات دیزل و AdBlue می‌شود.
مبدل های کاتالیزوری مدرن کارآمدتر از مدل های اصلی هستند. این بدان معناست که خودروهای ما اکنون CO2 کمتری نسبت به قبل در محیط منتشر می کنند حتی اگر نتوانند آن را به 0٪ کاهش دهند.پس حتما تعمیر کاتالیزور تیگو 5 را جدی بگیرید.

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور ولوستر

 

 

چرا یک مبدل کاتالیزوری اینقدر هزینه دارد؟

تعمیر کاتالیزور تیگو 5

تعمیر کاتالیزور تیگو 5 ارزان تر است اما ساخت مبدل های کاتالیزوری ارزان نیست. آنها از پلاتین، پالادیوم یا رودیوم به عنوان کاتالیزور استفاده می کنند. این فلزات گرانبها به سختی یافت می شوند و قیمتی بین 28 تا 570 پوند در هر گرم دارند! و از آنجایی که این قیمت‌ها دائماً در نوسان هستند، پیش‌بینی هزینه مبدل کاتالیزوری دشوار است.
از آنجایی که تعویض مبدل کاتالیزوری می تواند کار بزرگی باشد، ممکن است در نهایت هزینه های نیروی کار بیشتری بپردازید. ماشین باید از روی زمین بلند شود، و اگر مبدل به ماشین جوش داده شده باشد یا پیچ شود، ممکن است مکانیک نیاز به استفاده از ابزارهای تخصصی داشته باشد.
اگر به دنبال پیشنهادی برای جایگزینی مبدل کاتالیزوری خود هستید، تا زمانی که این کار را انجام نداده اید، هیچ پیشنهادی را نپذیرید. تا تعمیر کاتالیزور تیگو 5 را انجام دهید.

 

چه چیزی می تواند باعث فرسودگی مبدل کاتالیزوری تیگو 5 شود؟

تعمیر کاتالیزور تیگو 5

مانند بسیاری از جنبه های وسیله نقلیه شما، رفتار با خودرو به روشی خاص می تواند بر طول عمر مبدل کاتالیزوری شما تأثیر بگذارد.تا نیاز به تعمیر کاتالیزور تیگو 5 نباشد. چندین چیز وجود دارد که می تواند باعث شود مبدل کاتالیزوری شما زودتر از حد انتظار نیاز به تعویض داشته باشد.

تعمیر و نگهداری ضعیف موتور
اگر موتور شما نامناسب باشد، مبدل شما به سرعت فرسوده می شود. مواردی مانند فرسوده شدن راهنماهای سوپاپ، شمع‌های ناقص و روغن‌ها و سوخت‌های نادرست می‌توانند به کوتاه شدن طول عمر مبدل کاتالیزوری شما کمک کنند.

مایع خنک کننده نشت می کند
اگر ضد یخ یا مایع خنک کننده شما به داخل محفظه احتراق نشت کند، ممکن است با مشکل بزرگی در دستان خود مواجه شوید. نشت باعث مسدود شدن مبدل می شود که منجر به تولید دوده غلیظ می شود. این دوده راه های هوا را مسدود می کند و مبدل را بی استفاده می کند.

فقط از ماشین خود برای سفرهای کوتاه استفاده کنید
مبدل کاتالیزوری تنها زمانی کار می کند که به دمای خاصی برسد – اگر به اندازه کافی داغ نشود، هیدروکربن ها را به طور کامل نمی سوزاند. ماشین شما زمان می برد تا به این دما برسد، بنابراین اگر هر بار فقط پنج دقیقه رانندگی کنید، در نهایت با گرفتگی مواجه خواهید شد. برای اطمینان از سوختن رسوبات در مبدل، به طور منظم رانندگی طولانی تری داشته باشید.

سنسور اکسیژن شکسته
اگر سنسور اکسیژن شما نادرست است، ممکن است خوانش های نادرست را به کامپیوتر ماشین شما ارسال کند. این می تواند منجر به مشکلاتی در مورد تبدیل دود مضر به گازهای ایمن شود.

شمع های شکسته
اگر شمع‌های شما بد احتراق می‌کنند، ممکن است سوخت نسوخته در داخل مبدل مشتعل شود. این امر باعث ذوب شدن سرامیک می شود تا ذوب شود و عملکرد آن خراب شود

 

اگر به دنبال یک مرکز تخصصی برای تعمیر و تعویض کاتالیزور هستید می توانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت

تعمیر و تعویض کاتالیزور انواع خودروهای وارداتی و چینی در کمترین زمان 

برقراری ارتباط: 

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *