تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت

تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت

در این مقاله قرار است از تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت اطلاعات مفیدی را به شما ارائه دهیم ولی قبل از تعمیر کاتالیزور بهتر است بدانید که کاتالیزور چه کارایی دارد در خودروی شما کاتالیزور یا مبدل کاتالیست بخشی از سیستم اگزوز و خروجی گازهای خودرو است. مبدل کاتالیستی مورد استفاده در اگزوز خودروها، کاربرد جدیدی از کاتالیزور سطحی است. کربن منوکسید و هیدروکربن‌های حاصل از سوخت‌های نسوخته موجود در دود خودرو، از آلاینده‌های خطرناک هوا هستند.

گازهای خارج شده از اگزوز اتومبیل همراه با مقداری هوا از روی کاتالیزور که شامل فلز اکسیدهاست عبور داده می‌شود. گاز CO و هیدروکربن‌ها به CO2 و H2O تبدیل می‌شوند که نسبتا بی خطرند و در هوا رها می‌شوند. کاتالیست بخش مهمی از سیستم کنترل آلایندگی خودروی شماست. ولی گاهی اوقات عملکرد آنها مختل می‌شود.

در بسیاری از کشورها در آوردن و حذف کاتالیزور و رانندگی بدون آن تخلف سنگینی محسوب می‌شود و خلاف قانون است. زیرا به محیط زیست صدمه جدی وارد می‌شود.

 

 

چگونه مبدل کاتالیزوری را بدون تعویض آن را تعمیر کنیم

تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت

تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت کاری دقیق و تخصصی است که حتما باید به یک مرکز تخصصی تعمیر کاتالیزور مراجعه کنید، مبدل های کاتالیزوری به کنترل انتشار گازهای گلخانه ای خودرو که هنگام رانندگی وارد محیط می شوند کمک می کند. این قطعه در حال حاضر برای همه خودروها مورد نیاز است، اما ممکن است تعویض آن هزینه بر باشد. این راهنما را دنبال کنید تا بدانید چه چیزی برای تعمیر مبدل کاتالیزوری بدون تعویض آن کار می کند در حالی که خودروسازان باید مبدل های کاتالیزوری را روی تمام خودروهای جدید نصب کنند.

چگونه مبدل های کاتالیزوری خراب می شوند؟

تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت

چندین مشکل در وسیله نقلیه شما یا نحوه رانندگی شما می تواند منجر به خرابی مبدل کاتالیزوری شود که تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت الزامی می شود.
1) سوخت در سیستم اگزوز
یکی از رایج ترین عواملی که منجر به خرابی مبدل کاتالیزوری می شود، ورود سوخت به سیستم اگزوز است. وسایل نقلیه برای کارکرد صحیح نیاز به مخلوطی دقیق از سوخت و هوا دارند. اگر این نسبت خاموش باشد، سوخت نسوخته می تواند وارد سیستم اگزوز شده و راه خود را به مبدل کاتالیزوری باز کند.هنگامی که این اتفاق می افتد، مبدل کاتالیزوری می تواند بیش از حد گرم شود. در حالی که یک فرآیند گرمای بیش از حد کوتاه ممکن است به مبدل کاتالیزوری آسیب نرساند، یک درایو طولانی با مشکل یا گرمای بیش از حد مکرر می تواند باعث از کار افتادن نسبتاً سریع آن شود.
2) ورود مایعات دیگر به سیستم اگزوز
خودروی شما از چندین مایع مختلف برای حرکت استفاده می کند، از جمله روغن، روغن ترمز و روغن گیربکس. در حالی که این مایعات به گونه ای طراحی شده اند که مسیرهای خاصی را طی کنند تا به جایی که وسیله نقلیه شما به آنها نیاز دارد برسند، ممکن است در مکان نامناسبی مانند مبدل کاتالیزوری قرار گیرند.

معمولاً روغن و ضدیخ مقصر هستند. واشرهای آسیب دیده که معمولاً این مایعات را در جای خود نگه می دارند می توانند باعث نشت به اگزوز شوند. این مایعات می توانند باعث تجمع در مبدل کاتالیزوری شوند که جریان هوای کافی را مسدود می کند و در نهایت منجر به آسیب یا خرابی می شود.

 

3) رانندگی نکردن به اندازه کافی
یک مبدل کاتالیزوری متکی به داغ شدن آنقدر است که تمام رسوبات موجود در دیواره های خود را از فرآیندهای اگزوز معمولی بسوزاند. در حالی که رانندگی در مسافت‌های کوتاه در بیشتر مواقع مطمئناً قبض بنزین و مسافت پیموده شده را پایین نگه می‌دارد، این کار کمکی به افزایش عمر این بخش مهم خودرو نمی‌کند.

رانندگی بیش از 15 دقیقه حداقل چند بار در هفته به مبدل کاتالیزوری شما اجازه می دهد تا به دمای مورد نیاز برای سوزاندن هر چیزی که در داخل آن باقی مانده است برسد و آن را برای سفرهای آینده تمیز و سالم نگه دارد.

 

 

 

مطالعه آزاد: تعمیر کاتالیزور ریسپکت

 

 

 

4) خسارت جاده
برخورد با دست اندازها، چاله ها و سایر خطرات جاده می تواند از جهات مختلف به ماشین شما آسیب برساند، اما ناحیه زیر شکم ماشین شما آسیب پذیرترین است. اینجا جایی است که مبدل کاتالیزوری قرار دارد، بنابراین ممکن است جاده های آسیب دیده دلیل خرابی آن باشند.

از خارج شدن از جاده با وسایل نقلیه ای که برای این کار مجهز نیستند خودداری کنید و هنگام رانندگی در جاده های معمولی مراقب باشید. حتی یک شکستگی جزئی در بخشی از مبدل کاتالیزوری می تواند به مرور زمان باعث آسیب گسترده به قطعه شود و کار به تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت برسد.

 

5) عدم موفقیت در تنظیم منظم
بهترین کاری که می توانید برای وسیله نقلیه خود و مبدل کاتالیزوری انجام دهید این است که هر چند وقت یکبار که سازنده خودرو توصیه می کند موتور را تنظیم کنید. بسته به سن ماشین شما، ممکن است هر 10000 مایل نیاز به تنظیم داشته باشید.

تنظیم‌ها شمع‌ها، سیم‌ها و سایر اجزایی را که روی موتور تأثیر می‌گذارند و متعاقباً بر مبدل کاتالیزوری تأثیر می‌گذارند، بررسی می‌کنند. تشخیص زودهنگام مشکلات احتمالی می تواند از مشکلات بزرگتر در آینده جلوگیری کند.

تعمیر کاتالیزور جک S5 فیس لیفت
برای برقراری ارتباط با سورنا کاتالیست می توانید با شماره 09127744604 تماس بگیرید.

 

سورنا کاتالیست

تعمیر کاتالیزور خودروهای وارداتی با ضمانت نامه کتبی به شرط خاموش شدن چراغ چک و پایین اومدن مصرف سوخت

با بالاترین سرعت و دقت با هدف جلب رضایت مشتریان و مطابق با انتظارات شما

مشاوره خرید و تمامی موارد مربوط به کاتالیزور انواع خودروها.

رفع بوی بد داخل کابین ماشین

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *