تعمیر کاتالیزور کیا کارنز

تعمیر کاتالیزور کیا کارنز

 

در این مقاله از تعمیر کاتالیزور کیا کارنز به شما اطلاعات مفیدی را ارائه می دهیم. کیفیت هوا یک نگرانی اصلی برای خودروسازان و رانندگان است، به همین دلیل است که مبدل کاتالیزوری چنین نقش اساسی را در وسایل نقلیه مدرن ایفا می کند. این قوطی فلزی نصب شده در داخل سیستم اگزوز با تبدیل عناصر مضر به گازهای خروجی ایمن تر که از طریق اگزوز خودرو شما منتشر می شود، به کاهش آلودگی هوا کمک می کند. جایگزینی مبدل کاتالیزوری معمولاً گران است زیرا فلزات مورد نیاز برای این فرآیند تبدیل – پالادیوم، رودیوم و پلاتین – بسیار گران هستند. تعمیر مبدل کاتالیزوری یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه است و همچنان ماشین شما به خوبی کار می کند، اما لازم است زودتر مشکل را حل کنید اگر به تعمیر نیاز دارد.

 

علائم خرابی کاتالیزور کیا کارنز چیست؟

تعمیر کاتالیزور کیا کارنز

موارد زیر نشانه هایی هستند که شما به تعمیر کاتالیزور کیا کارنز نیاز دارید،

صدای تق تق
یکی از علائم مبدل کاتالیزوری معیوب صدای تق تق است که از زیر ماشین شما می آید.
مبدل کاتالیزوری شما تقریباً در وسط وسیله نقلیه شما قرار خواهد گرفت. اگر متوجه شدید صدای تق تق از این ناحیه می آید، مبدل کاتالیزوری شما ممکن است مشکل بزرگی داشته باشد.

آسیب فیزیکی یا تغییر رنگ
همچنین می‌توانید آسیب‌های قابل توجهی که به مبدل خود وارد شده است را از قسمت‌های تابیده، خمیده یا شکسته شناسایی کنید.
در حالی که احتمالاً کمی تغییر رنگ ناشی از گرما را در مبدل کاتالیزوری قدیمی‌تر مشاهده می‌کنید، تغییرات بیش از حد یا عجیب و غریب در رنگ باعث نگرانی است.

بوی تخم مرغ گندیده
آخرین علامت خرابی مبدل کاتالیزوری بوی گوگرد است. اگر متوجه شدید بویی شبیه تخم مرغ فاسد از وسیله نقلیه شما می آید، به احتمال زیاد مبدل کاتالیزوری شما روی فریتز قرار دارد.
این زمانی اتفاق می افتد که مبدل نتواند سولفید هیدروژن را به دی اکسید گوگرد تبدیل کند و در نتیجه بوی نامطبوعی ایجاد شود.

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور برلیانس h330

 

 

نشانه هایی که مبدل کاتالیزوری کیا کارنز شما قابل تعمیر است

تعمیر کاتالیزور کیا کارنز

تعمیر کاتالیزور کیا کارنز یا سایر مشکلات مبدل کاتالیزوری، خوشبختانه، قابل رفع هستند. چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که نشان می دهد اگر مقداری TLC به مبدل شما بدهید می تواند بازیابی شود.
کاهش عملکرد موتور ، عملکرد ضعیف موتور می تواند نشانه ای از وجود مشکل در مبدل کاتالیزوری شما باشد. اگر ماشین شما در حین رانندگی در حال کندوپاش یا قطع برق است و مشکل مربوط به مبدل است، به احتمال زیاد می توانید آن را برطرف کنید.
یکی دیگر از علائم مسافت پیموده شده بد است. بهره وری ضعیف سوخت اغلب نشان می دهد که خودروی شما مشکل اگزوز دارد. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که مبدل کاتالیزوری برخی از سموم را به موتور شما برمی‌گرداند و در نتیجه مشکلاتی در عملکرد و مسافت پیموده شده گاز ایجاد می‌کند.
مشکلات مبدل کاتالیزوری نیز ممکن است باعث شود خودروی شما در شتاب یا استارت مشکل داشته باشد. اغلب، اینها نشانه هایی هستند که مبدل کاتالیزوری شما مسدود شده است و ممکن است لازم باشد آن را تمیز کنید و یا به تعمیر کاتالیزور کیا کارنز بپردازید.

بررسی کن که چراغ های موتور روشن باشد
یکی از نشانه های نهایی مشکل مبدل کاتالیزوری قابل تعمیر، چراغ چک موتور شما است. اگرچه ممکن است این چراغ به دلایلی روشن شود، اما ممکن است نشان دهنده مشکلات سیستم اگزوز، به ویژه مبدل کاتالیزوری باشد.

می‌توانید با استفاده از اسکنر OBD2 یا با مراجعه به فروشگاه قطعات خودروی محلی خود، کدی را که چراغ چک موتور شما را روشن کرده است، بررسی کنید، جایی که کارمندان اغلب اتومبیل شما را به صورت رایگان بررسی می‌کنند.

 

آیا باید مبدل کاتالیزوری خود را تعمیر یا تعویض کنم؟

از آنجایی که این قطعه بسیار گران است، باید مطمئن شوید که مبدل کاتالیزوری شما واقعاً باید قبل از صرف هزینه برای خرید یک مبدل جدید جایگزین شود یا خیر! پس بهتر است قبل از هر اقدامی کاتالیزور خودروی خود را به یک مرکز تخصصی ببرید و نشان دهید و از تعمیر کاتالیزور کیا کارنز و یا تعویض آن مطمئن شوید.

 

تعمیر کاتالیزور کیا کارنز

شما برای تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروی خود میتوانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید

مرکز تخصصی کاتالیزور خودرو های وارداتی و چینی با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت

برای برقراری ارتباط با کارشناسان :

09211046454

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *