خرید کاتالیزور

مبدل کاتالیزوری چیست؟

خرید کاتالیزور

خرید کاتالیزور مناسب برای اینکه وسیله نقلیه شما به صورت قانونی ثبت شود و در جاده ها با خیالی آسوده رانندگی کنید ضروری است. مبدل

کاتالیزوری وسیله ای است که از یک کاتالیزور برای تبدیل سه ترکیب مضر در اگزوز خودرو به ترکیبات بی ضرر استفاده می کند. در یک مبدل کاتالیزوری،

کاتالیزور بر روی یک لانه زنبوری سرامیکی یا مهره های سرامیکی که در بسته ای شبیه صدا خفه کن متصل به لوله اگزوز قرار گرفته اند، پوشانده می

شود. کاتالیزور به تبدیل مونوکسید کربن به دی اکسید کربن کمک می کند. هیدروکربن ها را به دی اکسید کربن و آب تبدیل می کند. همچنین اکسیدهای

نیتروژن را دوباره به نیتروژن و اکسیژن تبدیل می کند.

 

برای اطلاع از خدمات ویژه سورنا کاتالیست جهت خرید کاتالیزور با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

09127744604

 

 

ساختار مبدل کاتالیزوری چیست؟

خرید کاتالیزور

قبل از اینکه خرید کاتالیزور خودروی خود را انجام دهید بهتر است بیشتر با مبذل کاتالیزوری آشنا شوید، مبدل های کاتالیزوری حاوی طیف وسیعی از فلزات گرانبها هستند . این واقعیت که آنها حاوی فلزات با ارزش هستند به این معنی است که مبدل های کاتالیزوری کاندیدای عالی برای بازیافت هستند. مبدل کاتالیزوری لانه زنبوری با مخلوطی از پلاتین (Pt)، پالادیوم (Pd) و رودیوم (Rh) پوشیده شده است. این فلزات نجیب در برابر اکسیداسیون، خوردگی و اسید مقاومت خوبی دارند. این بدان معناست که آنها می توانند در برابر تمام مواد شیمیایی آزاد شده توسط موتور خودرو مقاومت کنند. رودیوم و پالادیوم از با ارزش ترین فلزات در جهان هستند. این به این دلیل است که آنها نادر هستند و ما به آنها نیاز داریم.

 

 

انواع مبدل های کاتالیزوری

خرید کاتالیزور

سه نوع مختلف از گربه وجود دارد.که موقع خرید کاتالیزور باید بدانید. نوع اول کاتالیزور اکسیداسیون است. آلاینده های مضر مانند مونوکسید کربن (CO) و هیدروکربن های سوخت (HC) در اگزوز را کاهش می دهد. به طور همزمان، اغلب از یک تزریق هوای ثانویه استفاده می کند. با این حال، کاتالیزور اکسیداسیون تنها بخشی از آلاینده ها را کاهش می دهد.

نوع دوم مبدل کاتالیزوری دو بستر است که کمال بیشتری را ارائه می دهد. در دو مرحله کار می کند. دو عنصر وجود دارد که پشت سر هم قرار گرفته اند. مرحله اول به کاهش میزان انتشار اکسید نیتروژن کمک می کند. مرحله دوم با هیدروکربن های ایجاد شده توسط سوخت نسوخته و مونو اکسید کربن واکنش می دهد. سازندگان همچنین تزریق هوای ثانویه را در cat con دو مرحله ای ارائه می دهند.

آخرین نوع مبدل کاتالیزوری سه طرفه است. کاتالیزور سه راه به تبدیل گازهای مضر خروجی از موتور به گازهای بی ضرر کمک می کند. گازهای خروجی موتور حاوی مواد خطرناکی است که به محیط زیست آسیب می رساند. اینها شامل اکسیدهای نیتروژن، هیدروکربن ها و مونوکسید کربن است.کاتالیزور سه طرفه آنها را به دی اکسید کربن، آب و نیتروژن کمتر مضر تبدیل می کند.

خرید کاتالیزور، سه طرفه تنها وسیله ای است که هر سه آلاینده را در یک حرکت کاهش می دهد. اقتصادی ترین عملکرد را دارد.

عملکرد مبدل کاتالیزوری سه طرفه:

علاوه بر این، مبدل کاتالیزوری سه طرفه از دو کاتالیزور استفاده می کند. یعنی کاتالیزور احیا و کاتالیزور اکسیداسیون. کاتالیزور اکسیداسیون از پالادیوم و پلاتین ساخته شده است در حالی که کاتالیزور احیا از رودیوم و پلاتین است. با این حال، هر دوی آنها دارای ساختار لانه زنبوری سرامیکی هستند. در یک صدا خفه کن مانند یک واحد فشرده قرار می گیرد که روی لوله اگزوز قرار می گیرد. به طور عمده، صنعت خودرو از سه راه Cat-con استفاده می کند. این به این دلیل است که وسایل نقلیه باید قوانین زیادی را برای کنترل آلایندگی تصویب کنند.

بنابراین مبدل کاتالیزوری نقش مهمی در کاهش میزان آلودگی ایجاد شده ایفا می کند. همچنین آلاینده های مضر و گازهای ایجاد شده در موتور و سیستم های اگزوز تمام خودروها در سراسر جهان را کاهش می دهد.

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *