10 روش برای مراقبت از مبدل کاتالیزوری

10 روش برای مراقبت از مبدل کاتالیزوری

 

10 روش برای مراقبت از مبدل کاتالیزوری
آیا می‌دانستید چند کار ساده وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از عمر طولانی و سالم مبدل کاتالیزوری خود انجام دهید؟ در اینجا 10 نکته مهم وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن عمر مبدل کاتالیزوری خود انجام دهید:
1. هنگام نصب هرگز از خمیر اگزوز جلوی مبدل کاتالیزوری استفاده نکنید. هنگامی که خمیر اگزوز سخت می شود، می تواند تکه تکه شود و به یکپارچه آسیب برساند. گرد و غبار خمیر نیز می تواند یکپارچه را مسدود کند.

2. همیشه از سوخت و روغن مناسب برای ماشین خود استفاده کنید. هرگز از افزودنی سوخت بدون مطالعه دستورالعمل استفاده نکنید تا مطمئن شوید که آیا برای استفاده با مبدل کاتالیزوری مناسب است یا خیر. اگر شک دارید، با سازنده افزودنی مشورت کنید.

3. هرگز سعی نکنید ماشین خود را با ضربه یا بکسل روشن کنید. این باعث می شود سوخت نسوخته به مبدل کاتالیزوری تزریق شود که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد مونولیت و ذوب شدن آن شود.

4. هرگز چیزی را که برای وسیله نقلیه شما سنگین است، بکسل نکنید. به عنوان مثال، یک کاروان پر بار در واقع هنگامی که در سراشیبی حرکت می کند، ماشین را به سمت جلو می راند. این کار سوخت نسوخته را به سیستم اگزوز می فرستد و می تواند باعث داغ شدن و ذوب شدن مونولیت شود.

5. خودروی خود را به طور منظم مطابق با مشخصات سازنده خودرو تعمیر کنید. به ویژه، مطمئن شوید که موتور به درستی کار می کند. یک موتور ضعیف می تواند باعث شکسته شدن یکپارچه یا پوشیده شدن در دوده شود که تبدیل آن را متوقف می کند.

شما با 10 روش برای مراقبت از مبدل کاتالیزوری دیگر به تعمیر و تعویض کاتالیزور نیازی ندارید.

6. هنگام رانندگی از میان گودال‌های عمیق، جاده‌ها یا پارکینگ در هنگام بارش برف سنگین مراقب باشید. مبدل کاتالیزوری در دمای بسیار بالا کار می کند و هنگامی که با آب یا برف تماس پیدا می کند، به سرعت خنک می شود. پوسته فولادی سریعتر از یکپارچه سرد می شود و در شرایط شدید، یکپارچه می تواند با انقباض پوسته فولادی خرد شود.

7. ماشین خود را روی چمن های بلند یا هر چیز مشابهی پارک نکنید. از آنجایی که تبدیل کاتالیزوری در چنین دمای بالایی کار می کند، در واقع می تواند علف ها را آتش بزند.

 

 

بیشتر بدانید: مرکزتخصصی تعمیر کاتالیزور در تهران

 

 

8. به آرامی روی سرعت گیرها یا جاده های بسیار پر دست انداز برانید تا تغییر سیستم اگزوز در حال اتصال به زمین را کاهش دهید. این می تواند باعث آسیب ضربه به مبدل کاتالیزوری شود.
9. همیشه به محض وقوع هر چراغ هشدار روی داشبورد بررسی کنید. هر گونه تاخیر می تواند باعث آسیب به مبدل کاتالیزوری شود.

10. نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر مبدل شما از کار افتاد، مطمئن شوید که دلیل آن به درستی تشخیص داده شده و مشکل اصلاح شده است تا مبدل جدید به همان سرنوشت دچار نشود.

 

پوشش مبدل کاتالیزوری، مانند آنچه در اینجا گفته شد، در برابر خطرات جاده ای نفوذ ناپذیر نیست. اگر زباله ها بدنه شما را خرد کنند، آجر زیرلایه ممکن است جدا شود و جریان هوای شما را در پایین دست مسدود کند. اسکان های مرده در وسط جاده تنها خطراتی نیستند که باید مراقب آنها باشید. سرعت گیرها، به خصوص اگر اگزوز کم آویز داشته باشید، می تواند تهدیدی برای بدنه کاتالیزور باشد.

 

 

کلام پایانی

در اینجا 10 روش برای مراقبت از مبدل کاتالیزوری را ارائه داده ایم ، تعمیرات پیشگیرانه مهم‌ترین ابزاری است که مالک خودرو می‌تواند از آن برای افزایش طول عمر مبدل کاتالیزوری استفاده کند. شرایط موتور مانند نشتی انژکتورهای سوخت و احتراق ناقص موتور می تواند یک مبدل را مدت ها قبل از روشن شدن چراغ چک موتور از بین ببرد.

 

 

سورنا کاتالیست مرکز تخصصی کاتالیزور خودروهای وارداتی و چینی همیشه در کنار شما است برای تعمیرکاتالیزور و تعویض کاتالیزور خودروی خود به ما اطمینان کنید با قیمتی مناسب در کمترین زمان ممکن.

برقراری ارتباط:

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *