تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس

تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس

 

در این مقاله قرار است از تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس مبدل کاتالیزوری که در قسمت زیرین وسیله نقلیه شما قرار دارد، به پاکسازی گازهای گلخانه ای خودرو قبل از بیرون راندن آنها به محیط کمک می کند. مبدل های کاتالیزوری حاوی ساختارهای لانه زنبوری هستند که با پلاتین و پالادیوم پوشانده شده اند که به به حداقل رساندن اثرات مضر مونوکسید کربن، هیدروکربن ها و اکسید نیتروژن تولید شده توسط موتور وسیله نقلیه شما کمک می کند. این عناصر مضر از دو مرحله عبور می کنند: مرحله کاتالیزور احیا و مرحله کاتالیزور اکسیداسیون. در مرحله کاتالیزور احیا، اکسید نیتروژن به گازهای اکسیژن و نیتروژن تبدیل می شود در حالی که مونوکسید کربن و هیدروکربن در مرحله کاتالیزور اکسیداسیون اکسید می شوند. مبدل کاتالیزوری همچنین برای تشخیص سطح صحیح اکسیژن وارد شده در مرحله کاتالیزور اکسیداسیون به سنسور اکسیژن متکی است. تعمیر و نگهداری معمول سیستم اگزوز می تواند به اطمینان حاصل شود که مبدل کاتالیزوری شما همیشه بهینه کار می کند و احتمال انتشار مواد شیمیایی مضر و اغلب کشنده را در محیط یا کابین خودروی شما کاهش می دهد.

 

 

علت خرابی کاتالیزور رنو کولئوس چیست؟

تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس

مهم ترین دلیل خرابی کاتالیست خودرو که باعث تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس می شود عبارتند از ، کارکرد بالای آن است که خراب شدن بافت شبکه ای و گرفتنشان موجب عدم عبور دود از کاتالیست می شود. گرم شدن یا سرد بودن غیر عادی موتور حین کارکرد و ضربه خوردن به پوسته ی کاتالیزور هم از عوامل آسییب دیدن و خرابی آن است.

هر زمان، احتراق درون محفظه با مشکلی همراه باشد که بر میزان یا نوع دود خروجی از سیلندر تأثیر بگذارد، کاتالیست خودرو هم تحت تأثیر قرار می گیرد. به طور کلی، اگر دود خروجی از ترکیبات جدیدی تشکیل شود، عملکرد کاتالیست با نوساناتی همراه خواهد بود. مثل زمانی که واشر سرسیلندر اسیب می بیند و دود خروجی با روغن و آب همراه است.

استفاده از بعضی مکمل ها هم باعث به وجود آمدن چنین مشکلی می شود. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت بروز ایراد در سایر سیستم ها نظیر سیستم جرقه زنی که بر نوع احتراق و دود خروجی اثر می گذارند نیز از عوامل خرابی کاتالیست خودرو است.

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور سابرینا

 

چرا مبدل کاتالیزوری رنو کولئوس من نیاز به تعویض دارد؟

تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس مهم است اگر رنو کولئوس شما دارای موتور احتراق داخلی (ICE) باشد، دارای مبدل کاتالیزوری خواهد بود. مبدل کاتالیزوری آلاینده هایی را که هر زمان که موتور شما کار می کند از لوله اگزوز شما خارج می شود به حداقل می رساند.
مبدل های کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز هستند. هنگامی که گازهای سمی موتور وارد مبدل کاتالیزوری می شود، به دلیل واکنشی که در داخل مبدل کاتالیزوری رخ می دهد، به آلاینده های سمی کمتر تبدیل می شوند.
رنو کولئوس شما بدون مبدل کاتالیزوری کار می کند، اما به دلیل قوانین زیست محیطی این کار قانونی نیست و می توانید جریمه شوید. آنها ابزار مفیدی برای کاهش آلاینده های مضر از ورود به محیط هستند.

 

 

علائم خرابی کاتالیزور چیست؟

تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس

کاهش شتاب خودرو

بدون شک یکی از نشانه های ایجاد مشکل در عملکرد خودرو، کاهش ناگهانی شتاب خودرو به خصوص در زمانی است که پدال گاز فشرده میشود. این موضوع به خصوص در زمان خرابی کاتالیزور به وضوح قابل مشاهده بوده و علت وقوع آن انسداد اگزوزها در نتیجه افت شتاب خودرو است.

روشن نشدن و مشکل در استارت خوردن خودرو

شاید در اولین مرحله که با مشکلی مثل روشن نشدن و دیر جرقه زدن خودرو رو به رو شوید، فکر کنید مشکل از شمع خودرو بوده و عمر مفید این قطعه به پایان رسیده، که البته بیراه نیست. اما توجه به این نکته ضروری است که همیشه علت دیر استارت خوردن اتومبیل، خرابی شمع خودرو نیست و قطعات دیگری همچون باتری، کاتالیزور و مسدود شدن فیلتر بنزین خودرو نیز در سرعت جرقه زنی و روشن شدن خودرو موثر است.

بالا رفتن مصرف سوخت خودرو

یکی از مشکلات اصلی و آزاردهنده در خودرو، بالا رفتن میزان مصرف سوخت به خصوص در زمانی است که دسترسی به پمپ بنزین در هر لحظه ممکن نیست. در صورتی که مواردی مانند هزینه و همچنین مشکلات زیست محیطی را نیز در نظر بگیرید، این مشکل جدی تر هم خواهد شد. و حتما به تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس بپردازید سریعا.

 

تعمیر کاتالیزور رنو کولئوس

 

برای تعمیر کاتالیزور خودروهای چینی و وارداتی می توانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید 

با قیمتی مناسب و بهترین کیفیت

برقراری ارتباط

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *