تعمیر کاتالیزور ریسپکت

تعمیر کاتالیزور ریسپکت

 

در این مقاله قرار است از تعمیر کاتالیزور ریسپکت به شما اطلاعات مفیدی را ارامبدل های کاتالیزوری همزمان با تغییرات ضمانت آلایندگی کارآمدتر می شوند. با این حال، مواد شیمیایی زیادی وجود دارند که می توانند مبدل کاتالیزوری را مسموم کنند و از تجزیه برخی از گازها و عناصر مضر موجود در جریان اگزوز، به ویژه روی و فسفر، جلوگیری کنند، بدون اینکه راننده حتی متوجه شود. این دو ماده شیمیایی می توانند بستر کاتالیزور داخل مبدل را آلوده کنند و باعث شوند دیگر در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کارآمد یا موثر نباشد.

این معمولاً منجر به کدی از وسیله نقلیه می شود که نشان می دهد مبدل کمتر از راندمان است. مبدل دارای رتبه بازدهی است که توسط وسیله نقلیه محاسبه می شود. این عدد میزان کاهشی که در مبدل رخ می دهد و توانایی آن در ذخیره اکسیژن را ارزیابی می کند. اما، کارایی مبدل به تریم سوخت موتور بستگی دارد. اکثر موتورها به طور دقیق تریم سوخت را تغییر می دهند تا اکسیژن موجود در مبدل را دوباره پر کنند و برای کاهش سوخت اضافه کنند. این به نگه داشتن مبدل در دمای مناسب برای دستیابی به کارآمدترین عملکرد کمک می کند.

هنگامی که کارایی به زیر یک سطح مشخص کاهش می یابد و سایر معیارها برآورده می شوند، یک کد کارایی تنظیم می شود. این نرم افزار برای فیلتر کردن داده هایی طراحی شده است که ممکن است اشتباه باشد، یا سیگنال های تصادفی که ممکن است با سنسور اکسیژن تداخل داشته باشند.

اکثر مبدل ها در زمان جدید با راندمان حدود 99 درصد شروع به کار می کنند و پس از طی حدود 4000 مایل به سرعت به حدود 95 درصد راندمان کاهش می یابند. تا زمانی که راندمان بیش از چند درصد کاهش پیدا نکند، مبدل کار خوبی برای تمیز کردن اگزوز انجام می دهد. اما، اگر راندمان بسیار کمتر از 92 درصد باشد، معمولاً چراغ چک موتور را روشن می کند.

 

5 علامت کلیدی خرابی مبدل کاتالیزوری

تعمیر کاتالیزور ریسپکت

تعمیر کاتالیزور ریسپکت کاری مهم و اساسی است مبدل کاتالیزوری بخش مهمی از سیستم آلایندگی خودرو شما است.
وظیفه اصلی مبدل کاتالیزوری این است که آلاینده ها و آلاینده های بد اگزوز خودرو را به ترکیباتی تبدیل کند که به محیط زیست آسیبی نرسانند. در خود قوطی فلزی، پلاتین و پالادیوم – فلزاتی که به عنوان کاتالیزور شیمیایی عمل می کنند – یک لانه زنبوری سرامیکی یا دانه های سرامیکی را در محفظه متصل به لوله اگزوز می پوشانند.
در اینجا مونوکسید کربن به دی اکسید کربن، هیدروکربن ها به دی اکسید کربن و آب و اکسیدهای نیتروژن دوباره به نیتروژن و اکسیژن تبدیل می شود.

معمولاً یک مبدل کاتالیزوری در طول عمر خودرو دوام می آورد، اما گاهی اوقات ممکن است خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد. به طور معمول، زمانی که مبدل کاتالیزوری مسدود می شود، این اتفاق در خودروهای قدیمی رخ می دهد. در نتیجه، گازهای اگزوز خودرو نمی توانند به صدا خفه کن و سپس از خودرو خارج شوند. با گذشت زمان، خودروی شما می‌تواند از تمام فلزاتی که به عنوان کاتالیزور در مبدل عمل می‌کنند، استفاده کند که می‌تواند باعث خرابی مبدل شود.

چگونه متوجه می شوید که مبدل کاتالیزوری شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد؟ در اینجا پنج علامت رایج مبدل کاتالیزوری بد یا خراب است

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور شاهین

 

 

شما در آزمون انتشار خود مردود می شوید.
در اکثر ایالت ها، از جمله اوهایو، آلایندگی وسیله نقلیه شما باید سالانه بررسی شود تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می کند. مبدل کاتالیزوری جزء اصلی خودرو شما است که مسئول کنترل آلاینده های موتور است. افزایش سطح انتشار کربن از اگزوز شما نشانه رایجی است که مبدل کاتالیزوری شما ممکن است از کار بیفتد. این می تواند ناشی از مواردی مانند ضد یخ یا روغن موتور باشد که مکانیسم های شیمیایی داخل مبدل کاتالیزوری را آلوده می کند.

 چراغ موتور چک شما روشن است
سیستم عیب یابی داخلی شما – که در تمام خودروها و کامیون های تولید شده از سال 1996 به صورت استاندارد ارائه می شود – مبدل کاتالیزوری را به طور خودکار آزمایش می کند. سنسورهای نسبت اکسیژن و هوا به سوخت با نظارت بر سطح گاز در اگزوز شما، کارایی مبدل کاتالیزوری را کنترل می کنند. اگر آلودگی بیش از حد از لوله اگزوز شما خارج شود، چراغ چک موتور شما روشن می شود.

شایع ترین دلیل خرابی مبدل کاتالیزوری این است که یک قطعه مرتبط از کار می افتد – اغلب، شمع معیوب. (شمع های بد می توانند باعث داغ شدن بیش از حد گاز نسوخته در داخل مبدل کاتالیزوری شوند.) این شمع ها ارزان هستند و به راحتی قابل تعویض هستند، بنابراین اگر شمع بدی دارید، حتماً قبل از اینکه باعث آسیب شود از آن مراقبت کنید.

راندمان سوخت به طور ناگهانی کاهش می یابد.
اگر متوجه کاهش ناگهانی مسافت پیموده شده بنزین خود شدید، می تواند نشانه گرفتگی مبدل کاتالیزوری یا شاید معیوب بودن مبدل باشد. هنگامی که موتور شما اکسیژن کمتری دریافت می کند – یا زمانی که مقاومت در مسیر اگزوز وجود دارد – موتور شما باید سخت تر کار کند، که در نهایت سوخت بیشتری مصرف می کند و باعث می شود که شما تعمیر کاتالیزور ریسپکت را انجام دهید.

 وقتی پدال گاز را فشار می دهید، سریع تر نمی روید.
کاهش عملکرد موتور یک علامت قرمز است که ممکن است مشکلی در مبدل کاتالیزوری شما وجود داشته باشد. هنگامی که اگزوز جلوی مبدل کاتالیزوری گیر می کند، باعث می شود موتور شما کارایی کمتری داشته باشد.

این افزایش فشار برگشتی در واقع می تواند باعث از کار افتادن کامل موتور شما شود. وسیله نقلیه شما ممکن است تکان بخورد یا طوری عمل کند که انگار یک قفل هوا در سیستم شما وجود دارد. اغلب وقتی پدال گاز را فشار می دهید، خودرو احساس می کند که سوختی به موتور نمی رسد.

ماشین شما به راحتی – یا اصلاً روشن نمی شود.
اگر مبدل کاتالیزوری مسدود شده باشد و گازهای خروجی از اگزوز نتوانند به صدا خفه کن وارد شوند و از پشت خودرو خارج شوند، می تواند باعث از کار افتادن موتور شما از افزایش فشار برگشتی اگزوز شود. اگر ماشین شما چند دقیقه پس از استارت زدن به طور معمول کار می کند، اما بعد از آن شروع به کندوپاش کرد یا به طور کلی متوقف شد، می تواند مبدل کاتالیزوری شما باشد.

اگر فکر می‌کنید مبدل کاتالیزوری شما ممکن است خراب باشد، مهم است که قبل از بدتر شدن مشکل و آسیب‌های گران‌تر و گسترده‌تر به سیستم اگزوز، به یک مکانیک مراجعه کنید. مکانیک شما می تواند آلاینده های شما را بررسی کند تا ببیند مبدل کاتالیزوری مسدود شده است یا خیر، یا می تواند آن را حذف کند و سپس تغییر در عملکرد موتور شما را بررسی کند.

گاهی اوقات، زمانی که به گرفتگی مبدل مشکوک می‌شوید، مکانیک شما می‌تواند به طور موقت سنسور اکسیژن را از لوله اگزوز جلوی مبدل کاتالیزوری خارج کند و به دنبال هرگونه تغییر در عملکرد در نتیجه باشد.

مبدل کاتالیزوری به ترکیب مناسب گازهای خروجی در دمای مناسب نیاز دارد. هر چیزی که باعث تغییر مخلوط یا دما شود می تواند باعث شود که مبدل کارایی کمتری داشته باشد و سریعتر از کار بیفتد و نیاز به تعمیر کاتالیزور ریسپکت پیدا کند.

 

تعمیر کاتالیزور ریسپکت

برای تعمیر کاتالیزور خودروهای چینی و وارداتی می توانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید با قیمتی مناسب در خدمت شما عزیزان می باشد.

برقراری ارتباط:

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *