تعمیر کاتالیزور پورشه

تعمیر کاتالیزور پورشه

 

امروز میخواهیم برای شما از تعمیر کاتالیزور پورشه بگوییم و شما را با این ماشین لوکس آشنا سازیم، فردیناند پورشه شرکتی به نام Dr. Ing. h. c. F. Porsche GmbH را با آدولف روزنبرگرو آنتون پیک در سال 1931 تأسیس کرد.کاتالیزور پورشه هم مثل تمام خودروهای دیگر وظیفه جلوگیری از ورود گاز های آلاینده به هوا را به عهده دارد.

ساختار اصلی مبدل همانطور که از بیرون مشاهده می شود، یک ساختار محصور است که اغلب به شکل جعبه یا یک لوله بلند است.

مبدل یک بخش جدایی ناپذیر از سیستم اگزوز خودرو است که معمولاً نزدیک تر از بلوک موتور قرار گرفته تا لوله خروجی اگزوز که در انتهای دیگر سیستم وجود دارد را پوشش دهد. این بدان دلیل است که گازهای تشکیل شده در هنگام کار موتور باید قبل از خروج به محیط زیست از مبدل عبور کنند.

 

چه کارهایی باعث خرابی کاتالیزور پورشه میشود؟

 

تعمیر کاتالیزور پورشه

 

کارهایی هستند که رسیدگی نکردن به آنه باعث تعمیر کاتالیزور پورشه میشود ، مبدل ها به خودی خود شکست نمی خورند. شکست معمولاً نشانه یک مشکل بزرگتر است. به همین دلیل است که شناسایی علت اصلی خرابی و انجام تعمیر قبل از نصب مبدل جدید بسیار مهم است. اکثر خرابی های مبدل کاتالیزور در یکی از سه دسته قرار می گیرند: مبدل های بیش از حد گرم، ذوب شده یا شکسته شده اند زیرلایه پوشش داده شده

مبدل های بیش از حد گرم شده، ذوب شده یا شکسته هر گونه نقصی که باعث شود سطح غیرعادی بالای HC یا CO (همراه با سطوح بالای O2) وارد مبدل شود، دمای آن را به طور چشمگیری افزایش می دهد.و به تعمیر کاتالیزور پورشه منجر میشود.

دلایل بالقوه برای قرائت بالای HC ممکن است شامل موارد زیر باشد: فشرده سازی کم جرقه ضعیف یا بدون جرقه عدم تعادل سیلندر AFR بار بیش از حد موتور یا وسیله نقلیه – سیستم تحویل سوخت یا کیفیت سوخت – سنسورهای O2 کند فرسوده ،

خرابی لوله شکاف هوا ،فشار برگشتی بیش از حد، اینها از عواملی هستند که نقش مهمی را در تعویض یا تعمیر کاتالیزور ایفا میکنند.

توجه: دمای بیش از 1600 درجه فارنهایت ممکن است به کاتالیزور آسیب برساند، بدون اینکه علائم ذوب قابل مشاهده باشد.

مطالعه آزاد: تعمیر کاتالیزور رنو

چرا تعمیر کاتالیزور را به سورنا کاتالیست بسپاریم؟

 

تعمیر کاتالیزور پورشه

 

تعمیر این قطعه در مجموعه بزرگ  سورنا کاتالیست با دقت و در اسرع وقت صورت می پذیرد. شما می توانید تعمیر این قطعه را با آسودگی خاطر به سورنا کاتالیست بسپارید. زیرا رضایت مشتریان هدف اصلی ما است، کافیست برای تعمیر کاتالیزور خودروتان آدرس  سورنا کاتالیست را از سایت این مجموعه برداشته و با مراجعه به آدرس این مجموعه مشکل خود را رفع نمایید.و یا برای برقراری ارتباط با شماره زیر تماس بگیرید:

09211046454

 

عمر مفید کاتالیست خودرو

بسیاری از شرکت‌های تولیدی ادعا می‌کنند که کاتالیست‌ها می‌توانند ۱۰۰هزار تا ۱۵۰هزار کیلومتر دوام بیاورند. این در حالی است که معمولا در واقعیت این طور نیست و کاتالیست‌ها خیلی زودتر از آنچه باید از کار می‌افتند. مخصوصا در کلان‌شهرها که دائما پشت ترافیک گیر می‌کنید.

کاتالیست خودرو درواقع نوعی فیلتر است و فیلتر باید مرتب تعویض یا تمیز شود. مخصوصا اگر سیستم احتراق درست عمل نکند، عمر کاتالیست کوتاه می‌شود.

 

علائمی که نشان از تعمیر کاتالیزور پورشه دارد

وقتی کاتالیزور پورشه خراب میشود علائمی را از خود نشان میدهد که شما باید به تعمیرکار مراجعه کنید ما به چند مورد در زیر اشاره کرده ایم.

  • افزایش ناگهانی مصرف سوخت خودرو
  • افت شتابگیری
  • ممکن است خودروی شما روشن نشود یا بد استارت بخورد
  • خودروی شما در تست آلایندگی مردود می‌شود (مقادیر HC و CO بیشتر از نرمال)
  • چراغ اخطار (چراغ چک) در پشت آمپر روشن می‌شود.
  • بد کار کردن خودرو همراه با لرزش در حالت دور آرام
  • بوی بد یکی از شایع‌ترین علائم خرابی کاتالیست می‌باشد. بویی شبیه تخم مرغ گندیده نشانه خرابی کاتالیزور است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *