تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7

 

سورنا کاتالیست در این مقاله میخواهد از تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7 اطلاعات مفیدی را به شما ارائه دهد پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. مبدل کاتالیزوری چیست؟ ممکن است از درس های شیمی در مدرسه به یاد داشته باشید که «کاتالیزور» ماده ای است که باعث واکنش شیمیایی می شود.

مبدل کاتالیزوری از این اصل استفاده می کند زیرا از مواد کاتالیزوری برای پاکسازی گازهای مضر موتور قبل از خروج از لوله اگزوز استفاده می کند.
به طور کلی، یک مبدل کاتالیزوری مانند یک صدا خفه کن اگزوز به نظر می رسد، فقط باریکتر و کوچکتر است. در خودروهای مدرن، «گربه‌ها» معمولاً درست در کنار موتور قرار دارند تا سریع‌تر گرم شوند. آنها در زمان گرم بسیار کارآمدتر هستند، به همین دلیل منطقی است که آنها در نزدیکی موتور جایی که دما بالاتر است قرار بگیرند.

 

چرا خودروها به مبدل کاتالیزوری نیاز دارند؟

تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7

تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7 ، اگزوز ماشین آلاینده‌های سمی تولید می‌کند که در صورت انتشار در هوا به محیط زیست آسیب می‌رساند و باعث ایجاد دود و باران اسیدی می‌شود.
این آلاینده ها عمدتا عبارتند از:
هیدروکربن ها
مونوکسید کربن
اکسیدهای نیتروژن
از دهه 1950، خودروسازان در تلاش بوده اند تا راه های جدیدی برای کاهش گازهای آلاینده ناشی از وسایل نقلیه بیابند. در سال 1975، مبدل کاتالیزوری متولد شد و اکنون مهمترین بخش سیستم کنترل آلایندگی خودرو است.
در سال 1993، قانون برای تمام خودروهای بنزینی تولید شده در بریتانیا تبدیل به مبدل کاتالیزوری بر روی اگزوز برای مطابقت با استانداردهای آلایندگی اروپا شد.

خودروهای دیزلی مدرن دارای فیلتر ذرات دیزلی (DPF) هستند. این کار مشابه مبدل کاتالیزوری را انجام می دهد اما دوده و تعداد بیشتری ذرات را حذف می کند.
تمام خودروهای جدید فروخته شده در بریتانیا باید استانداردهای آلایندگی یورو را رعایت کنند که برای کاهش آلاینده های اگزوز طراحی شده است.

 

مبدل های کاتالیزوری چقدر عمر می کنند؟

تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7 ، مبدل های کاتالیزوری اغلب حداقل 10 سال یا بین 70000 تا 100000 کیلومتر کار می کنند.
با این حال، ممکن است مبدل کاتالیزوری در خودرویی که فقط برای سفرهای استارت-ایست کوتاه استفاده می‌شود، سریع‌تر فرسوده شود، زیرا موتور و گربه نمی‌توانند قبل از خاموش شدن به دمای کارکرد مطلوب خود برسند.
در حالی که آنها معمولا طول عمر بالایی دارند، مبدل های کاتالیزوری هنوز باید هر از گاهی برای آسیب های داخلی و خارجی بررسی شوند، زیرا تعمیر گربه های معیوب هزینه بر است.

 

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور کی ام سی j7

 

 

 

علت مشکلات مبدل کاتالیزوری چیست؟

تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7

با گذشت زمان، رسوبات کربن می توانند در داخل مبدل کاتالیزوری ایجاد شوند، به این معنی که ممکن است مسدود شود. مشکلات دیگر عبارتند از گرمای بیش از حد، آلودگی یا آسیب فیزیکی باعث تعمیر کاتالیزور بورگوارد BX7 شود.
آلاینده ها می توانند شامل روغن و مایع خنک کننده باشند که می توانند به داخل موتور نشت کنند. این مایعات سپس مبدل کاتالیزوری را مسدود می کند و باعث ایجاد محدودیت در عبور گاز از اگزوز می شود.
اگر جریان اگزوز مختل شود، هوای کمتری وارد موتور می‌شود، بنابراین خودرو آنطور که باید کارآمد عمل نمی‌کند. گرمای بیش از حد ممکن است ناشی از ورود مقادیر بیش از حد سوخت نسوخته به مبدل کاتالیزوری به دلیل شمع ناقص یا نشتی دریچه خروجی باشد. سنسور لامبدا، که سطح اکسیژن در سیستم اگزوز شما را کنترل می‌کند، یکی دیگر از قطعاتی است که ممکن است خراب شود.
قسمت بیرونی مبدل کاتالیزوری نیز می‌تواند در اثر آوار جاده، سرعت‌گیرها یا عبور از حاشیه‌ها آسیب ببیند.از جمله علائم نقص مبدل کاتالیزوری عبارتند از:
عملکرد ضعیف موتور
کاهش شتاب
دود تیره اگزوز
بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد از اگزوز
گرمای بیش از حد زیر خودرو
خوشبختانه، اکثر خودروهای مدرن دارای سیستم عیب یابی داخلی هستند که از سنسورهای اکسیژن برای تشخیص تغییرات در دود اگزوز استفاده می کنند، بنابراین اگر گربه به درستی کار نکند، چراغ قرمز روی داشبورد شما چشمک می زند. اگر مشکوک هستید که مشکلی وجود دارد، ماشین خود را حتما برای بازرسی به مرکز تخصصی کاتالیزور ببرید.

تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروی خود را به سورنا کاتالیست بسپارید 

برقراری ارتباط:

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *