تعمیر کاتالیزور تیگو 7

تعمیر کاتالیزور تیگو 7

 

 

در این مقاله میخواهیم از تعمیر کاتالیزور تیگو 7 به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم پس تا انتهای مفاله همراه ما باشید مبدل کاتالیزوری با استفاده از بست ها و واشر برای آب بندی به منیفولد اگزوز متصل می شود. مبدل کاتالیزوری نقش عمده ای در سیستم کنترل انتشار ایفا می کند. مبدل کاتالیزوری به عنوان یک راکتور گازی عمل می کند. عملکرد کاتالیزوری آن سرعت بخشیدن به واکنش شیمیایی مولد گرما در اجزای گازهای خروجی به منظور کاهش آلاینده های هوا است. عملیات کاتالیست به توانایی آن در ذخیره و آزادسازی اکسیژن مورد نیاز برای تکمیل واکنش های شیمیایی کاهنده انتشار بستگی دارد. با خراب شدن کاتالیزور، توانایی آن در ذخیره اکسیژن کاهش می یابد. از آنجایی که توانایی کاتالیزور برای ذخیره اکسیژن تا حدودی با عملکرد مناسب مرتبط است، ذخیره اکسیژن می تواند به عنوان شاخص گربه مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

مبدل کاتالیزوری تیگو 7 چگونه خراب می شود؟

تعمیر کاتالیزور تیگو 5

 

بهتر است قبل از تعمیر کاتالیزور تیگو 7 بدانید چطور کاتالیزور خراب می شود چندین مشکل در وسیله نقلیه شما یا نحوه رانندگی شما می تواند منجر به مشکلات یا خرابی مبدل کاتالیزوری شود. در اینجا چند مشارکت کننده رایج آورده شده است:

1) سوخت در سیستم اگزوز
یکی از رایج ترین عواملی که منجر به خرابی مبدل کاتالیزوری می شود، ورود سوخت به سیستم اگزوز است. وسایل نقلیه برای کارکرد صحیح نیاز به مخلوطی دقیق از سوخت و هوا دارند. اگر این نسبت خاموش باشد، سوخت نسوخته می تواند وارد سیستم اگزوز شده و راه خود را به مبدل کاتالیزوری باز کند.
هنگامی که این اتفاق می افتد، مبدل کاتالیزوری می تواند بیش از حد گرم شود. در حالی که یک فرآیند گرمای بیش از حد کوتاه ممکن است به مبدل کاتالیزوری آسیب نرساند، یک درایو طولانی با مشکل یا گرمای بیش از حد مکرر می تواند باعث از کار افتادن نسبتاً سریع آن شود.

2) ورود مایعات دیگر به سیستم اگزوز
خودروی شما از چندین مایع مختلف برای حرکت استفاده می کند، از جمله روغن، روغن ترمز و روغن گیربکس. در حالی که این مایعات به گونه ای طراحی شده اند که مسیرهای خاصی را طی کنند تا به جایی که وسیله نقلیه شما به آنها نیاز دارد برسند، ممکن است در مکان نامناسبی مانند مبدل کاتالیزوری قرار گیرند.
معمولاً روغن و ضدیخ مقصر هستند. واشرهای آسیب دیده که معمولاً این مایعات را در جای خود نگه می دارند می توانند باعث نشت به اگزوز شوند. این مایعات می توانند باعث تجمع در مبدل کاتالیزوری شوند که جریان هوای کافی را مسدود می کند و در نهایت منجر به آسیب یا خرابی می شود.

3) رانندگی نکردن به اندازه کافی
یک مبدل کاتالیزوری متکی به داغ شدن آنقدر است که تمام رسوبات موجود در دیواره های خود را از فرآیندهای اگزوز معمولی بسوزاند. در حالی که رانندگی در مسافت‌های کوتاه در بیشتر مواقع مطمئناً قبض بنزین و مسافت پیموده شده را پایین نگه می‌دارد، این کار کمکی به افزایش عمر این بخش مهم خودرو نمی‌کند.
رانندگی بیش از 15 دقیقه حداقل چند بار در هفته به مبدل کاتالیزوری شما اجازه می دهد تا به دمای مورد نیاز برای سوزاندن هر چیزی که در داخل آن باقی مانده است برسد و آن را برای سفرهای آینده تمیز و سالم نگه دارد.

4) خسارت جاده
برخورد با دست اندازها، چاله ها و سایر خطرات جاده می تواند از جهات مختلف به ماشین شما آسیب برساند، اما ناحیه زیر شکم ماشین شما آسیب پذیرترین است. اینجا جایی است که مبدل کاتالیزوری قرار دارد، بنابراین ممکن است جاده های آسیب دیده دلیل خرابی آن باشند.
از خارج شدن از جاده با وسایل نقلیه ای که برای این کار مجهز نیستند خودداری کنید و هنگام رانندگی در جاده های معمولی مراقب باشید. حتی یک شکستگی جزئی در بخشی از مبدل کاتالیزوری می تواند به مرور زمان باعث آسیب گسترده به قطعه شود.

5) عدم موفقیت در تنظیم منظم
بهترین کاری که می توانید برای وسیله نقلیه خود و قبل از رسیدن به تعمیر کاتالیزور تیگو 7 انجام دهید این است که هر چند وقت یکبار که سازنده خودرو توصیه می کند موتور را تنظیم کنید. بسته به سن ماشین شما، ممکن است هر 10000 مایل نیاز به تنظیم داشته باشید.
تنظیم‌ها شمع‌ها، سیم‌ها و سایر اجزایی را که روی موتور تأثیر می‌گذارند و متعاقباً بر مبدل کاتالیزوری تأثیر می‌گذارند، بررسی می‌کنند. تشخیص زودهنگام مشکلات احتمالی می تواند از مشکلات بزرگتر در آینده جلوگیری کند.

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور بی وای دی

 

مبدل کاتالیزوری چقدر اهمیت دارد در خودرو

تعمیر کاتالیزور تیگو 5

قبل از تعمیر کاتالیزور تیگو 7 بهتر است از اهمیت این قطعه با ارزش در خودروی خود بدانید یک مبدل کاتالیزوری برای کاهش آلودگی، گازهای مضر را به گازهای غیر سمی تبدیل می کند. بدون آن، مونوکسید کربن و اکسیدهای نیتروژن در سطوح مضر در اتمسفر آزاد می شوند و به تخریب لایه ازن کمک می کنند. در حالی که خودروسازان باید مبدل های کاتالیزوری را روی تمام خودروهای جدید نصب کنند.

 

برای تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروی خود می توانید به سورنا کاتالیست مراجعه کنید 

با ضمانت نامه کتبی 

تعمیر و تعویض کاتالیزور انواع خودروهای وارداتی و چینی با بهترین قیمت

برقراری ارتباط:

09127744604

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *