تعمیر کاتالیزور جک S3

تعمیر کاتالیزور جک S3

 

در اینجا میخواهیم از تعمیر کاتالیزور جک S3 به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم مبدل های کاتالیزوری این روزها اجزای ضروری در هر خودرویی هستند.

اجزای مضر گازهای خروجی تا حد زیادی در اثر واکنش با فلزات گرانبها بی ضرر می شوند. در مورد تعمیرات کاتالیزور، فقط باید به کارشناسان مجرب اعتماد کنید.

مبدل های کاتالیزوری برای همه خودروهای مدرن اجباری هستند و همچنین به عنوان کیت های مقاوم سازی برای خودروهای قدیمی در دسترس هستند.

 

 

وظیفه کاتالیزور در خودرو چیست؟

 تعمیر کاتالیزور جک S3
تعمیر کاتالیزور جک S3، مبدل کاتالیزوری سه طرفه تنظیم شده معمولاً در پشت منیفولد اگزوز قرار دارد و وظیفه تبدیل شیمیایی آلاینده های موجود در گازهای خروجی را بر عهده دارد. این نام خود را به این دلیل دارد که لایه فعال ساخته شده از فلزات گرانبها در واکنش شرکت نمی کند، بلکه فقط آن را فعال می کند. بنابراین یک مبدل کاتالیزوری فرسوده نمی شود و در شرایط ایده آل برای همیشه دوام می آورد. این مبدل کاتالیزوری سه طرفه نامیده می شود زیرا اکسیدهای نیتروژن، مونوکسید کربن و هیدروکربن های نسوخته را تبدیل می کند. این باعث تولید نیتروژن، آب و دی اکسید کربن می شود. کنترل از طریق پروب‌های لامبدا و واحد کنترل تشکیل مخلوط انجام می‌شود، زیرا مبدل کاتالیزوری برای کارآمدی به شرایط بسیار خاصی نیاز دارد.

 

 

هزینه تعویض کاتالیزور چقدر است؟

 تعمیر کاتالیزور جک S3

 تعمیر کاتالیزور جک S3 یا هزینه مبدل کاتالیزوری خراب همیشه به مدل خودرو و موتور بستگی دارد. به دلیل قوانین سختگیرانه و افزایش آلودگی زیست محیطی، محدودیت های بسیار محدودی برای مبدل های کاتالیزوری اعمال می شود. و همچنین حداقل آزادی عمل در مورد خروج اگزوز یا مبدل کاتالیزوری به صورت روزانه. به سختی تحمل وجود دارد. بنابراین، یک مبدل کاتالیزوری معیوب اغلب باید به طور کامل جایگزین شود و یا تعمیر شود پس بهترین راه حل این است که به یک مرکز تخصصی و قیمت مناسب مراجعه کنید سورنا کاتالیست اینامکان را به شما می دهد تا با کمترین قیمت تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروی خود را انجام دهید.

 

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور تارا

 

 

 

 

چرا مبدل های کاتالیزوری باید عوض شوند؟

 تعمیر کاتالیزور جک S3
چهار دلیل اصلی وجود دارد که تغییر مبدل کاتالیزوری را ضروری می کند. از یک طرف، آسیب مکانیکی ممکن است رخ دهد. از جمله این موارد، این است که بدنه لانه زنبوری به دلیل پشم با دمای بالا، دیگر در محفظه خود محکم نمی شود. صدای جغجغه ای می شوذ مهمتر از همه، لایه فلز گرانبها به مرور زمان جدا می شود. اگر مثلاً پایه‌های موتور دیگر انعطاف‌پذیر نباشند، چنین مشکلاتی ممکن است رخ دهد، به طوری که ضربه‌ها و لرزش‌ها منجر به لرزش‌های بزرگ در سیستم اگزوز می‌شود. به دلیل فشار گاز خروجی، لایه به مرور زمان حل می شود، حتی بدون نقص.

 

علائم خرابی کاتالیزور

قبل از تعمیر کاتالیزور جک S3 علائم مهم خرابی را بدانید.

 • افزایش ناگهانی مصرف سوخت
 • افت شتاب گیری
 • روشن نشدن یا استارت خوردن نامناسب خودرو
 • مردود شدن خودرو در تست های آلایندگی
 • روشن شدن چراغ چک خودرو
 • بدکار کردن خودرو و لرزش در سرعت های پایین

 

عوامل موثر بر خرابی کاتالیزور

 • خرابی واشر سر سیلندر و تاثیر پذیرفتن گازهای خروجی از روغن و آب وارد شده به محفظه احتراق
 • استفاده از انژکتور شورها و مکمل های تقلبی
 • معیوب بودن سیستم جرقه زنی و سوختن ناقص مخلوط سوخت و هوا
 • بالا رفتن بیش از حد دمای موتور
 • وارد شدن ضربه فیزیکی به کاتالیزور

 

برای تعمیر و تعویض کاتالیزور خودروی خود به سورنا کاتالیست مراجعه کنید با بهترین کیفیت و کمترین هزینه میتوانید تعمیر کاتالیزور جک S3 یا خودروهای وارداتی و چینی را  انجام دهید

برقراری ارتباط:

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *