تعمیر کاتالیست آریزو 5

تعمیر کاتالیست آریزو 5

 

تعمیر کاتالیست آریزو 5، مبدل کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز است که تمام اگزوزهای خروجی موتور را قبل از فرار به جو پردازش می کند. یک مبدل کاتالیزوری خراب یا گرفتگی در نهایت می تواند منجر به خرابی موتور شود،

بنابراین مهم است که به سرعت به این مشکل رسیدگی شود. با این حال، داشتن مشکلات مبدل کاتالیزوری لزوماً به این معنی نیست که مبدل باید تعویض شود. ممکن است بتوانید مبدل کاتالیزوری خود را بدون تعویض تعمیر کنید.

 

مبدل های کاتالیزوری چگونه کار می کنند؟

تعمیر کاتالیست آریزو 5تعمیر کاتالیست آریزو 5،خودروهای امروزی به لطف کنترل‌های الکترونیکی و دستگاه‌های کنترل آلایندگی – از جمله مبدل‌های کاتالیزوری، تمیزتر و قدرتمندتر از همیشه هستند.

در موتور شما، سوخت با اکسیژن موجود در هوا ترکیب می‌شود که توسط جرقه یا گرمای فشرده‌سازی ایجاد می‌شود. در حالت ایده آل، این واکنش شیمیایی تنها منجر به انرژی حرکتی، بخار آب (H2O) و دی اکسید کربن (CO2) می شود.

با این حال، در شرایط رانندگی در دنیای واقعی، دستیابی به ایده آل دشوار است و منجر به انتشار گازهای گلخانه ای مضر می شود.

مبدل کاتالیزوری از فلزات گرانبها و حرارت بالا برای اکسید شدن و کاهش انتشارات مضر استفاده می کند و آنها را به ترکیبات ایمن تری مانند H2O، CO2، نیتروژن (N2) تبدیل می کند.

مبدل های کاتالیزوری به دلیل نحوه ساخت آنها، با استفاده از فلزات کمیاب مانند پلاتین، پالادیوم و رودیوم، گران هستند و بیش از 1000 دلار هزینه دارند.

 

 

علائم مشکل مبدل کاتالیزوری چیست؟

تعمیر کاتالیست آریزو 5تعمیر کاتالیست آریزو 5، موتور ضعیف شتاب می گیرد یا به سختی راه اندازی می شود. این مسائل می تواند نشان دهنده گرفتگی مبدل کاتالیزوری باشد که جریان خروجی اگزوز از موتور را محدود می کند.

یک مبدل کاتالیزوری مسدود شده اساساً موتور را “خفه می کند” و از “بازدم” اگزوز جلوگیری می کند.

بوی گوگرد یا “تخم مرغ فاسد” نشان دهنده تشکیل سولفید هیدروژن (H2S) است که نشانه احتمالی آلودگی مبدل کاتالیزوری است. بوی آمونیاک (NH3) نیز ممکن است نشان دهنده عملکرد ضعیف کاتالیزور باشد.

اگر محفظه مبدل کاتالیزوری تغییر رنگ یا تاب برداشته باشد، ممکن است نشت داخلی یا گرمای بیش از حد وجود داشته باشد.

صدای تق تق در هنگام راه اندازی موتور ممکن است نشان دهنده خرابی کاتالیزور باشد.
رد شدن در تست انتشار سالانه یا نیمه سالانه نیز ممکن است به یک مبدل کاتالیزوری ناموفق مرتبط باشد.

چراغ های هشدار خودرو. چراغ چک موتور روشن یا چراغ نشانگر نقص (CEL یا MIL) با کد عیب تشخیص مبدل کاتالیزوری (DTC) رایج ترین نشانگر مشکل مبدل کاتالیزوری است. اگر ماژول کنترل موتور (ECM) مشکل مبدل کاتالیزوری را تشخیص دهد، ممکن است DTC P0420 را که به عنوان «بازده سیستم کاتالیست زیر آستانه» تعریف می‌شود، ثبت کند.

 

یک راه حل معمول برای طیف وسیعی از مشکلات خودرو، از جمله مبدل کاتالیزوری مسدود شده است. بسیاری از رانندگان به سادگی وسایل نقلیه خود را به اندازه کافی برای گرم کردن مبدل کاتالیزوری به کارآمدترین دمای آن – بین 800 درجه فارنهایت (426 درجه سانتیگراد) و 1832 درجه فارنهایت (1000 درجه سانتیگراد) – فشار نمی آورند که منجر به خرابی زودرس می شود.تعمیر کاتالیست آریزو 5

کارکردن یک وسیله نقلیه سخت‌تر از حد معمول برای چند کیلومتر (مثلاً شتاب‌های سخت چندگانه) ممکن است مبدل را به اندازه کافی گرم کند و رسوبات مخرب عملکرد در ورودی، سرسیلندر، اگزوز، سنسورهای اکسیژن و مبدل کاتالیزوری را بسوزاند.

 

سورنا کاتالیست در تعمیر و تعویض کاتالیست خودروهای خارجی ، چینی ، ایرانی همراه شما است

با کمترین قیمت و بالاترین خدمات

برقراری ارتباط:

09127744604

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *