تعمیر کاتالیزور لیفان X60

تعمیر کاتالیزور لیفان X60

 

تعمیر کاتالیزور لیفان X60 قصد داریم از خودروی لیفان برای شما اطلاعات مفیدی را بازگو کنیم اگر خودروی شما هم نیاز به تعویض و یا تعمیر دارد میتوانید با خیالی آسوده به سورنا کاتالیست بسپارید و بهترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت را تجربه کنید. سورنا کاتالیست وارد کننده کاتالیزور اورجینال می باشد که انواع خودروهای چینی و وارداتی را می توانید در این مرکز تخصصی به تعمیر و یا تعویض بپردازید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا از کاتالیزور خودروی لیفان X60 بدانید.

 

حتما بخوانید: تعمیر کاتالیزور لندروور

تاریخچه کاتالیزور

قبل از تعمیر کاتالیزور لیفان X60 بهتر است کمی از تاریخچه این قطعه با ارزش هم بدانیم، اولین معرفی گسترده مبدل های کاتالیزوری در بازار اتومبیل ایالات متحده بود. برای انطباق با مقررات منع انتشار آلاینده های آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، اکثر وسایل نقلیه مجهز به بنزین که از سال ۱۹۷۵ وارد بازار شده اند به مبدل های کاتالیزوری مجهز هستند.

این مبدل های “دو راهه” با ترکیب اکسیژن با مونوکسیدکربن (CO) و هیدروکربن های نسوخته  (CnHn)  ، دی اکسید کربن (CO2)  و آب (H2O) تولید می کنند. در سال ۱۹۸۱ مبدل های کاتالیزوری دو راهه توسط مبدل های “سه راهه” که اکسیدهای نیتروژن را نیز کاهش می دهند، جایگزین شدند. 

 

کاتالیزور چیست؟

تعمیر کاتالیزور لیفان X60

تعمیر کاتالیزور لیفان X60 خود یک کار تخصصی است که باید دقت بالایی در آن داشته باشید چرا که کاتالیزور خودرو یا مبدل کاتالیزوری وسیله ای برای کنترل انتشار گازهای اگزوزی است . کاتالیزور واکنش ردوکس (واکنش اکسیداسیون و کاهش) ، گازهای سمی و آلاینده های موجود در گازهای خروجی از یک موتور احتراق داخلی را به آلاینده های کمتر سمی تبدیل می کند. مبدل های کاتالیزوری معمولاً برای موتورهای احتراق داخلی که توسط بنزین یا گازوئیل کار می کنند ، استفاده می شوند.

 

عمر مفید کاتالیزور لیفان X60 چقدر است؟

طول عمر مفید کاتالیزور لیفان X60 حدود 3 الی 4 سال می باشد  اما همانند سایر قطعات خودرو ، میزان دوام دقیق این قطعه می تواند متفاوت باشد . مواردی همچون  مسافت پیموده شده و تنظیمات موتور نیز می تواند بر دوام کاتالیست تأثیر بگذارد . به طور کلی ، در طول عمر یک خودرو ، لازم است حداقل یکبار مبدل کاتالیزور تعویض گردد. و یا چک شود و شستشو انجام گردد تا کامل دچار خرابی نشود تا هزینه های بیشتری را متحمل نشوید.

 

علائم خرابی کاتالیزور لیفان X60 چیست؟

تعمیر کاتالیزور لیفان X60

وقتی که کاتالیزور خودروی شما خراب می شود از خود علائمی را بروز می دهد که شما باید متوجه آن ها باشید و بدانید که به تعمیر کاتالیزور لیفان X60 نیاز هست پس با ما همراه باشید با علائم های خرابی کاتالیزور:

 • روشن‌شدن چراغ چک موتور
 • اگر سیستم رایانه اتومبیل هر گونه خطایی را در موتور تشخیص دهد، چراغ چک موتور را روشن می‌کند و مشکل را به شما اطلاع می‌دهد. ازآنجاکه مشکلات زیادی باعث روشن شدن چراغ چک  میشود برای اینکه بفهمید مشکل از کاتالیست است باید از اسکنر استفاده کنید و کد مربوط به آن را بخوانید.
 •  افت‌کردن قدرت ماشین
 • اگر کاتالیزور خودرو درست کار نکند، اتومبیل ممکن است دچار تکان‌ها و لرزش ناگهانی شود و به آن اندازه که باید، کشش نداشته باشد. دلیلش این است که توان مبدل کاهش یافته است و به‌دلیل تخریب‌شدن و داغ‌شدن سلول‌ها و نیز مسدودشدن راه عبور گازهای اگزوز، موتور نمی‌تواند به‌خوبی تنفس کند. در نتیجه ماشین قدرت کافی ندارد و این را به‌خوبی حس خواهید کرد و حتما باید به تعمیر کاتالیزور لیفان X60 بپردازید.
 •  شنیدن صداهای غیرطبیعی از زیر ماشین
 • اگر در دور موتور بالا یا هنگام  استارت زدن صدای ضربه می‌شنوید، به کاتالیست شک کنید. این زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های سرامیکی تجزیه می‌شوند و ذرات آنها تحت‌تأثیر جریان گاز و نیروهای گریز از مرکز به دیواره کاتالیزور برخورد می‌کنند و این صدا آن‌قدری بلند هست که آن را بشنوید.
 •  اشکال در خروج گازهایی که از صداخفه‌کن اگزوز می‌آیند
 • اگر کف دستتان را در مقابل لوله اگزوز ماشینی که کاتالیست آن سالم است قرار دهید، حس خواهید کرد که جریان گاز خروجی حالت لرزشی یا نوسانی دارد. دلیلش این است که دریچه‌های خروجی به نوبت کار می‌کنند. اگر حس می‌کنید که جریان خروجی این گازها ضعیف است یا حالت موجی ندارد، سلول‌های کاتالیست از بین رفته‌اند.

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور ماکسیما

 

 

تعمیر کاتالیزور لیفان X60

سورنا کاتالیست ارائه دهنده انواع خدمات کاتالیزور از جمله تعمیر، تعویض، شستشو، شما میتوانید

تعمیر کاتالیزور خودروهای وارداتی با ضمانت نامه کتبی به شرط خاموش شدن چراغ چک و پایین اومدن مصرف سوخت انجام دهید

با بالاترین سرعت و دقت با هدف جلب رضایت مشتریان و مطابق با انتظارات شما

مشاوره خرید و تمامی موارد مربوط به کاتالیزور انواع خودروها

رفع بوی بد داخل کابین ماشین

برای بر قراری ارتباط:

09211046454

 

علت خرابی کاتالیزور لیفان X60 چیست؟

وقتی حرف از خرابی کاتالیزور لیفان X60 میشود همه به این فکر میکنند چه کاری باعث خرابی شده است با ما همراه باشید تا دلایل اصلی خرابی را برای شما بگوییم عبارتند از:

 • عملکرد بد سیستم احتراق
 • اگر سیستم احتراق عملکرد بدی داشته باشد، کاتالیزور خراب می‌شود. دلیلش این است که احتراق به‌درستی صورت نمی‌گیرد و بدسوزی (میس فایر) رخ می‌دهد. در نتیجه، مخلوط سوخت به‌طور ناقص می‌سوزد. سوختن ناقص به تشکیل مقدار زیادی دوده می‌انجامد که در مبدل جمع می‌شود. در این مرحله می‌توان آن را تمیز کرد و مشکل را برطرف کرد. اما اگر به جایی برسد که سیم پیچ ذوب شود، دیگر تمیزکردن آن کمکی نخواهد کرد و حتما باید تعمیر کاتالیزور لیفان X60 را انجام دهید.
 • استفاده از سوخت با کیفیت پایین
 • یکی دیگر از دلایل خرابی کاتالیزور استفاده از سوخت کم‌کیفیت است. این سوخت‌ها به‌طور کامل نمی‌سوزند و مابقی فرایند سوختن آنها در کلکتور و مستقیما در مبدل انجام می‌شود. به همین دلیل ذرات ریز آنها فیلتر را مسدود می‌کنند و هوا نمی‌تواند از آن عبور کند.
 • کاتالیست بی‌کیفیت یا تقلبی
 • اگر کاتالیست را تعویض کرده‌اید و نوع بی‌کیفیت یا تقلبی آن را خریده‌اید، خیلی زود خراب می‌شود یا اینکه بدعمل می‌کند. برای مثال در کاتالیست تقلبی ممکن است قطر سلول‌های آن کوچک‌تر از اندازه معمول باشد. به این ترتیب حفره‌ها خیلی سریع مسدود و خراب می‌شوند.
 • مسدود شدن مبدل با پسماندهای احتراق
 • اگر موتور به هر دلیلی بیش‌ازحد روغن مصرف می‌کند، در طی احتراق دود سیاه خورنده‌ای تولید می‌شود که همراه با پسماندهای احتراق وارد مبدل می‌شود و روی آن اثر منفی می‌گذارد و باث میشود به تعمیر کاتالیزور لیفان X60 بپردازید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *