تعمیر کاتالیزور پریوس

تعمیر کاتالیزور پریوس

تعمیر کاتالیزور پریوس، از آنجایی که مبدل‌های کاتالیزوری به گونه‌ای ساخته می‌شوند که طول عمر یک وسیله نقلیه را دوام بیاورند، اغلب آنها فقط مسدود می‌شوند و لزوماً خراب نمی‌شوند.

این به این دلیل اتفاق می‌افتد که شما عمدتاً رانندگی در شهر یا رانندگی‌های کوتاه انجام می‌دهید که در آن مبدل کاتالیزوری زمان گرم کردن ندارد.

دلایل دیگری که ممکن است مسدود شود یا به طور کلی خراب شود، سایر اجزای معیوب در رابطه مستقیم یا غیرمستقیم با مبدل کاتالیزوری است.

اینها شامل تمام اجزایی هستند که مخلوط هوا/سوخت را تغییر می دهند. به عنوان مثال، انژکتور، فیلتر هوا معیوب، تنظیم کننده فشار سوخت، سنسور

MAF (جریان جرمی هوا)، سنسور O2 و غیره.

اگر هر یک از این اجزا از کار بیفتد یا کار خود را به درستی انجام ندهد، می تواند منجر به ترکیبی غنی از هوا و سوخت و در نتیجه افزایش رسوب کربن شود.

علاوه بر این، این می تواند منجر به افزایش دمای اگزوز شود که منجر به شوک حرارتی مبدل یا ذوب و در نتیجه خرابی آن شود.

دمای بالا همچنین می تواند ناشی از کارکردن خودرو با سوخت نامناسب (E85، گازوئیل، معمولی)، خاموش شدن موتور و نشت مایع خنک کننده داخلیگ

باشد. این امر اوضاع را پیچیده تر می کند و حتی اجزای احتمالی بیشتری را اضافه می کند که می تواند یک مبدل کاتالیزوری را خراب کند.

در نهایت، مبدل کاتالیزوری ممکن است از نظر فیزیکی آسیب ببیند، یا سایر اجزای اگزوز ممکن است نشت داشته باشند که منجر به عملکرد ناکارآمد

مبدل می شود. اما در اینجا لیست کاملی از دلایل ممکن است که مبدل کاتالیزوری خراب شو

 

 

بیشتر بدانید: تعویض کاتالیزور شرق تهران

 

چرا یک مبدل کاتالیزوری مسدود می شود؟

تعمیر کاتالیزور پریوس

تعمیر کاتالیزور پریوس را به سورنا کاتالیزور بسپارید با بالاترین کیفیت

تشکیل کربن

نشتی مایع خنک کننده داخلی یا خرابی واشر سر

روغن بیش از حد از محفظه احتراق وارد اگزوز می شود

سوخت و مواد افزودنی سوخت با کیفیت پایین یا اشتباه

علائم خرابی مبدل کاتالیزوری

حقیقت این است که برخی از علائم خرابی مبدل کاتالیزوری با سایر اجزای معیوب همپوشانی دارند.

بنابراین، اگر مشکوک هستید که مبدل بدی دارید، مطمئن شوید که متوجه بوی سولفوریک، صدا دادن داخل آن یا تغییر رنگ شده اید. در غیر این صورت،

ممکن است چیز متفاوتی باشد، حتی اگر یک کد خطا نشان دهنده مبدل کاتالیزوری داشته باشید.

بوی سولفوریک
بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد نشان دهنده گرفتگی یا خرابی مبدل کاتالیزوری است. این اتفاق می افتد زیرا از خنثی کردن سولفید هیدروژن که منجر به تجمع آن و بوی بیش از حد آن می شود، دست می کشد.

جغجغه کردن
صدای جغجغه در داخل مبدل کاتالیزوری به این معنی است که ساختار لانه زنبوری داخل آن شکسته یا متلاشی شده است. اگر اینطور است، تنها کاری که باید انجام دهید تعویض آن است.

تغییر رنگ مسکن مبدل کاتالیزوری
منظور مشخصاً این است که مبدل علائم آشکاری از گرم شدن بیش از حد دارد، مانند تغییر رنگ یا تیره شدن هر فلز در هنگام انفجار یا سوختن. باز هم، تنها راه حل این است که آن را جایگزین کنید زیرا این معمولا نشان دهنده خرابی کامل است.

 

 

چرا مبدل کاتالیزور به سرقت می رود؟

تعمیر کاتالیزور پریوس، سرقت مبدل کاتالیزوری
آن فلزات گرانبهایی که در مورد آنها صحبت کردیم می توانند توجه را به خود جلب کنند: مبدل های کاتالیزوری اغلب به دلیل وجود فلزات گرانبها در داخل دزدیده می شوند. مبدل ها دارای مقادیر کمی پلاتین، رودیوم و پالادیوم هستند که همگی برای فروشندگان فلز ارزش دارند.

 

 

تعمیر کاتالیزور پریوس

 

تعمیر و تعویض کاتالیزور خودرو با سورنا کاتالیست مرکز تخصصی کاتالیزور خودرو 

با سال ها تجربه درخشان

با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا

برقراری ارتباط:

09127744604

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *