تعمیر کاتالیزور 207

تعمیر کاتالیزور 207

 

تعمیر کاتالیزور 207، مبدل کاتالیزوری که وظیفه پاکسازی اگزوز خودرو را بر عهده دارد، جزء کلیدی سیستم کنترل آلایندگی خودرو است. هنگامی که این قطعه خراب می شود، خودرو آلایندگی بیشتری ایجاد می کند، عملکرد ناهموارتری دارد و راندمان سوخت کاهش می یابد.

در حالی که هزینه تعویض مبدل کاتالیزوری می تواند گران باشد، می توانید با به موقع تعمیر کردن آن از هزینه بالای آن جلوگیری کنید. قیمت مبدل کاتالیزوری فقط به میزان هزینه تعمیر یا تعویض آن مربوط نمی شود.

اگر نتوانید از یک مبدل مسدود یا آسیب دیده مراقبت کنید، ممکن است هزینه های تعمیر گران بیشتری را اضافه کنید. آسیبی که یک مبدل معیوب می تواند به موتور و سایر اجزای مرتبط شما وارد کند را نباید دست کم گرفت. این دستگاه‌ها در سال‌های اخیر نیز خبرساز بوده‌اند، زیرا به‌طور مکرر از زیر خودروها سرقت می‌شوند.

 

مبدل کاتالیزوری چه کاری انجام می دهد؟

تعمیر کاتالیزور 207
تعمیر کاتالیزور 207، مبدل کاتالیزوری یک بخش ضروری از سیستم اگزوز شما است. وظیفه آن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و آلاینده های سمی تولید شده توسط موتور شما به گازهای کم ضررتر است.

آلایندگی وسیله نقلیه شما در طول معاینه فنی اندازه گیری می شود. اگر مشخص شد که خودروی شما محدودیت های قانونی را زیر پا گذاشته است، ممکن است جریمه شوید.

مبدل کاتالیزوری شما از بلوک های سرامیکی با ساختار متخلخل ساخته شده است. با پوشاندن منافذ با مجموعه ای از فلزات ارزشمند: پلاتین، رودیوم و پالادیوم، آنها به عنوان فیلتری عمل می کنند تا گازهای سمی اگزوز تولید شده از سوختن بنزین را تجزیه کنند.

گازهایی که مبدل شما برای تجزیه طراحی شده است شامل هیدروکربن ها، مونوکسید کربن و اکسیدهای نیتروژن است. روکش‌های فلزی وقتی گرم می‌شوند به‌عنوان فیلتر بسیار بهتر عمل می‌کنند، بنابراین موقعیت آن‌ها در کنار موتور فرصتی عالی برای این کار فراهم می‌کند.

سپس آنها می توانند واکنش شیمیایی مورد نیاز برای تجزیه گازهای سمی به محصولات کم ضررتر را با سهولت بیشتری انجام دهند.

با توجه به فلزات ارزشمندی که یک مبدل کاتالیزوری در خود دارد، این قطعه را به هدف جدیدی برای سارقان تبدیل کرده است. پالادیوم و پلاتین حتی در مقادیر کم قیمت مناسبی دارند، که منجر به افزایش جرایم مبدل کاتالیزوری همراه با قیمت فلزات لخت شده است.

 

 

 

 

خرید کاتالیزور خودرو با مناسب ترین قیمت در مرکز تخصصی کاتالیزور سورنا کاتالیست

برای تعمیر و یا شستشوی مبدل کاتالیزوری خود می توانید با ما در ارتباط باشید

09127744604

 

 

 

 

چگونه می توان تشخیص داد که مبدل کاتالیزوری مسدود شده است؟

تعمیر کاتالیزور 207
تعمیر کاتالیزور 207، مبدل کاتالیزوری شما طوری طراحی شده است که در طول عمر طولانی کار کند، اما به مرور زمان مسدود می شود و آنطور که باید عمل نمی کند.چند عامل آشکار وجود دارد که می تواند به خرابی مبدل کاتالیزوری اشاره کند. اگر متوجه هر یک از موارد زیر شدید، احتمالاً زمان خوبی برای آزمایش آن است، اگر:

بوی چیزی شبیه به تخم مرغ فاسد یا گوگردی که از اگزوز ماشین شما می آید را حس می کنید
دود اگزوز شما سنگین تر یا تیره تر از حد معمول است
شما متوجه کاهش عملکرد موتور می شوید
موتور شما به سختی کار می کند یا تکان می خورد
موتور قطع میشه
خودروی شما در مقایسه با حالت عادی بازده سوخت کمتری دارد
خودرو هنگام شتاب گیری مشکل دارد
ماشین شما در تست آلایندگی مردود می شود
چراغ هشدار موتور روی کنسول داشبورد شما روشن می شود

 

 

بیشتر بدانید: تعمیر کاتالیزور تیبا

 

 

 

مبدل های کاتالیزوری چگونه دزدیده می شوند؟

سرقت مبدل کاتالیزوری از یک وسیله نقلیه آسان نیست. سارقان با اره رفت و برگشتی از زیر خودرو بالا می روند و دستگاه اگزوز را قطع می کنند. این فرآیند بسیار پر سر و صدا است، اما تنها چند دقیقه طول می کشد تا انجام شود.

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *